REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Technicy typują 5 zagranicznych spółek z potencjałem

Pięciu analityków wskazało spółki z zagranicznych parkietów, na wykresach których pojawiły się ciekawe sygnały transakcyjne. Czy warto uzupełnić portfel o papiery takich firm jak...
Foto: PARKIET

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku i autor bloga: http://neidek.com/wp/blog/ TYP: Heidelbergcement

Mocne zachowanie się niemieckiego indeksu DAX Xetra pozwala spojrzeć przychylnym okiem na Deutsche Boerse, gdzie na drugiej i trzeciej linii wciąż trwa hossa. Ciekawie prezentują się walory spółki Heidelbergcement, której akcje mają za sobą kilkumiesięczną korektę o pełnej spadkowej strukturze. W ostatnich dniach doszło wybicia linii trendu spadkowego oraz jej testu, który wypadł pomyślnie dla akcjonariuszy i w obecnym układzie należałoby spodziewać się ponowienia aprecjacji. Na uwagę zasługuje obrona dziennej, dodatnio nachylonej dwusetki oraz sygnał BUY by EMA. Ostatni taki układ, jaki widać obecnie na wykresie, miał miejsce w marcu 2016 r. kiedy to papier zbierał się na północ i miał przed sobą kilkunastoprocentową aprecjację. Wsparciem dla byczej koncepcji jest minimum z drugiej dekady czerwca i w przypadku zamknięcia się kursu poniżej 69.90 outlook na spółkę ulegnie zmianie.

Bartosz Sawicki, Kierownik Departamentu Analiz TMS Brokers TYP:

Chevron Hossę na Wall Street napędzają branża technologiczna i sektor finansowy. Analiza siły relatywnej poszczególnych subindeksów do szerokiego rynku sugeruje, że obecni liderzy będą stopniowo tracić impet. Branżą, której siła względna zaczyna wyglądać coraz korzystniej są natomiast spółki paliwowe i wydobywcze. W tym gronie ciekawie rysują się perspektywy Chevron. Kurs przez kilkanaście wykresie tygodniowym uformował podwójny dołek. Ostatnie cofnięcie się notowań na bardzo silne i wielokrotnie respektowane wsparcie tuż poniżej 100 USD za walor należy interpretować w kategoriach ruchu powrotnego. Przed kursem nadal bardzo znaczny kilkunastoprocentowy potencjał wzrostowy a długi cień dolny poprzedniej świecy tygodniowej świadczy o aktywizowaniu się popytu. Potwierdza to również ostre zawrócenie oscylatora stochastycznego wolnego (dane dzienne) od dolnego ograniczenia przedziału wahań wskaźnika.

Tomasz Wiśniewski, główny analityk Alpari w Polsce TYP:

FedEx Nasza dzisiejsza propozycja to FedEx, gdzie na wykresie tygodniowym wyrysowała się formacja odwróconej głowy z ramionami. Co prawda nie przebita została linia szyi jednak bykom udało się przebić niedźwiedzią linię ograniczającą od góry, ponad roczną spadkową korektę. Wraz z oRGR-em może to być sygnał do większego odwrotu, jednak wszystko rozstrzygnie się w okolicach rocznych maksimów, gdzie pewnie pojawi się opór. Do tego miejsca, zostało nam jednak kilka dolarów I wydaje nam się, że byki nie odpuszczą okazji, aby tego poziomu nie przetestować, dlatego też proponujemy wejście tutaj na długo. Długoterminowo transakcja ma potencjał na dojście do szczytów z 2015, natomiast w krótkim terminie widzimy dojście do 169$. SL na 157,5$

Łukasz Wardyn, dyrektor – Europa Wschodnia, CMC Markets TYP: Hikma Pharmaceuticals

Hikma Pharmaceuticals (LSE:HIK) to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Londynie, notowana na tamtejszej giełdzie. Przez kilkanaście miesięcy kurs akcji spółki konsolidował się i pod koniec czerwca wygenerował istotny sygnał kupna po przebiciu opadającej linii ograniczającej trend horyzontalny. W marcu cena akcji zeszła poniżej 1,6 funta, by na początku sierpnia dotknąć już 2,7. Inwestorzy mieli apetyty na więcej. Jednak w zeszłym tygodniu inwestorów spotkała niemiła niespodzianka, gdy spółka podała, że co prawda zamierza osiągnąć w 2016 roku oczekiwane przychody, jednak nie będzie aż tak zyskowna, jak tego oczekiwano. Wtedy wycena spółki została obniżona przez rynek, w tym przez analityków Citi. Co ciekawe, według raportów Morningstar Quantitative Equity Report spółka jest nadal przewartościowana, zarówno w stosunku do sektora, jak i spółek brytyjskich, między innymi z uwagi na wysoki wskaźnik Forward P/E na poziomie 27,3. Spekulacyjnie spółka jest w bardzo ciekawym miejscu, ponieważ kurs wrócił do linii konsolidacji od lutego 2015 roku. Codziennie byki i niedźwiedzie walczą o przeciągnięcie kursu na swoją stronę, dając wiele okazji krótkoterminowym graczom. Po wyklarowaniu się sytuacji, można natomiast oczekiwać względnie mocnego trendu dla średnio- i długoterminowych inwestorów.

Mateusz Groszek, analityk Działu Strategii Rynkowych i Analiz Admiral Markets TYP: Apple

26 lipca gigant z Kalifornii – Apple – opublikował wyniki finansowe za III kwartał fiskalny 2016 roku (II kwartał kalendarzowy). Opublikowane wyniki na pierwszy rzuty oka wydają się pozytywne. Zysk na akcje w Q3 2016 roku wyniósł 1,42 USD, czyli pobił prognozę o niespełna 6 centów. Porównując do tego samego kwartału rok wcześniej zysk na akcję spadł o 23,2 proc. Ponadto sprzedaż iPhone'ów spadła do 40,4 miliona sztuk, czyli o 14,9 proc. w porównaniu z Q3 2015 roku. Prawdziwy test dla spółki przyjdzie dopiero z premierą nowego iPhone 7. Po premierze nowego telefonu sprzedaż spółki Apple zawsze wędrowała na wyższe poziomy, jednakże przyszłość nie wygląda zbyt kolorowo. Mocna konkurencja chińskich producentów telefonów jest zagrożeniem dla sprzedaży flagowego modelu iPhone. Na wykresie tygodniowym spółki Apple doszło do przełamania linii trendu spadkowego. Jednak do zmiany trendu na wzrostowy, kupujący muszą jeszcze pokonać strefę podaży 109,60-112,30. Bazowym scenariuszem pozostanie obrona strefy podaży i spadek notowań po raz kolejny w okolicę 90 USD za akcję.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA