REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Mabion nadal szuka licencjobiorcy

Biotechnologiczna spółka przedłużyła o trzy miesiące umowę z firmą Plexus Ventures, dotycząca poszukiwania licencjobiorcy opracowywanego przez nią leku MabionCD20.

Porozumienie przedłużono od 1 czerwca. Przewiduje możliwość kolejnego, automatycznego przedłużania o kolejne trzymiesięczne okresy tak długo, jak będą trwały rozmowy z potencjalnymi licencjobiorcami.

Mabion podpisał umowę z Pleksusem umowę rok temu, 27 maja 2014 r. Zlecił jej znalezienie partnera, który zajmowałby się dystrybucją MabionCD20 na terenie Unii Europejskiej. Już wtedy informowano, że umowa została podpisana na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o trzy miesiące (wartość umowy to 55 tys. euro). Plexus jest odpowiedzialny za identyfikowanie potencjalnych licencjobiorców, aranżowanie spotkań i doprowadzenie do finalizacji kontraktu. Pleksusowi przysługuje wynagrodzenie prowizyjne na poziomie kilku procent wartości opłat licencyjnych, bez późniejszych opłat z tytułu sprzedaży produktu. Przewidziany jest też dodatkowy bonus za pozyskanie kontraktu do 15 maja 2015 r.

Pomimo dobrych referencji Pleksusowi nie udało się uzyskać do tej pory umowy licencyjnej, która zapewniłaby Mabionowi zastrzyk gotówki i przyszłe wpływy ze sprzedaży leku. Plexus ma 20-letnie doświadczenie i  specjalizuje się w pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Firma zawarła dla swoich klientów umowy o wartości przekraczającej 3 mld dolarów. Z usług tego pośrednika korzystają tak renomowane międzynarodowe firmy jak: Novartis, Pfizer, Lilly, GSK, Merck, Sanofi-Aventis, Johnson & Johnson, Bristol-Myers Squibb, czy AstraZeneca.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA