REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Mabion na szczycie

Kurs akcji producenta leków biopodobnych wdrapał się dzisiaj na nowy historyczny szczyt. Zdaniem analityków technicznych może kontynuować zwyżki.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Dzisiaj w południe kurs akcji Mabionu rośnie na GPW o 0,72 proc., do 61,40 zł. To najwyższa zanotowana cena walorów tej biotechnologicznej spółki. Poprzednie maksimum osiągnięte zostało wczoraj, kiedy kurs wzrósł na zamknięciu o 7,1 proc., do 60,95 zł. Poprzednie odnotowano w czasie sesji z 28 lutego 2014 r. na poziomie 60,50 zł.

Przed dzisiejszą sesją analitycy techniczni DM PKO BP wydali notę dotyczącą tej spółki: „Mabion  silnie wczoraj zwyżkował, dochodząc pod opór w postaci historycznego maksimum z początku 2014 r.

Jego pokonanie oznaczałoby zakończenie korekty i powrót trendu wzrostowego. W takim przypadku

minimalny poziom docelowy należałoby wyznaczyć na 65,40 zł, ale najprawdopodobniej kurs sięgnąłby 69,83 zł lub 75,57 zł, a nawet okolic 85,00 zł i wyżej" - napisali analitycy DM PKO BP.

Od początku roku walory Mabionu podrożały o aż o 55 proc. i cała spółka wyceniana jest już na 660 mln zł... mimo że nie osiąga jeszcze przychodów. Mabion zajmuje się opracowywaniem i produkcją leków biopodobnych. Jego najbardziej zaawansowany projekt - MabionCD20 - znajduje się w III fazie badań klinicznych, ostatniej przed dopuszczeniem leku do sprzedaży. Są już na końcowym etapie, ale spółka złapała opóźnienie - wcześniej informowała, że koniec badań nastąpi na przełomie 2014 i 2015 r.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA