REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Kupiec: Poszukiwany inwestor branżowy

Firma notowana na rynku NewConnect, działająca w branży transportu i spedycji, przedstawiła nową strategię rozwoju.

Chce utrzymać stabilny wzrost w segmencie spedycyjnym i w tym celu myśli o pozyskaniu inwestora branżowego. – Pozwoli on nam zaistnieć u dużo większych zleceniodawców usług transportowych oraz rozszerzy naszą paletę usług – twierdzi Leszek Wróblewski, prezes zarządu spółki Kupiec. Na razie firma chce się skupić na rozwoju organicznym. Myśli również o przejęciach mniejszych firm spedycyjnych. – Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie ze spedycją o dwukrotnie mniejszych przychodach od Kupca, rozmowy cały czas trwają – mówi.

Spółka chce się corocznie dzielić zyskiem z akcjonariuszami. Na wypłatę dywidendy ma być przeznaczane co najmniej 25 proc. zysku powyżej 500 tys. zł.

Kupiec posiada akcje spółki BVT oraz udziały w spółce Windykacja PL. Oba podmioty działają w branży windykacji i wierzytelności. W drugiej połowie roku obie spółki mają zaistnieć w sektorze należności bankowych. BVT w pierwszym półroczu 2015 r. ma się pojawić na rynku NewConnect. Spółka przeprowadziła emisję akcji i pozyskała 800 tys. zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA