REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Kupiec prezentuje nową strategię

Głównym celem na najbliższe lata będzie dla spółki utrzymanie stabilnego poziomu wzrostu segmentu spedycyjnego oraz pozyskanie inwestora branżowego.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w branży transportu i spedycji, przedstawiła nową strategię rozwoju. Zamierza rozwijać spedycję i chce uzyskiwać marże na poziomie zbliżonym do średniej rynkowej w tej branży. W dłuższej perspektywie spółka planuje pozyskać inwestora, który umożliwi jej dotarcie do większych klientów. Zarząd firmy liczy, że nowa strategia rozwoju przyczyni się do wzrostu jej wartości w okresie najbliższych lat, co będzie miało przełożenie na wycenę rynkową. Kupiec myśli zarówno o rozwoju organicznym jak i akwizycjach. Trwają rozmowy dotyczące przejęcia firmy spedycyjnej, która ma dwukrotnie mniejsze przychody od Kupca. Spółka zamierza również inaczej podejść do tematu dywidendy. - Jeżeli chodzi o naszą politykę dywidendową to nastąpiły w niej znaczące zmiany. Od 2015 r. chcemy wypłacać dywidendę, ale przy założeniu, że zysk netto za danym rok przekroczy kwotę 500 tys. zł. Związane jest to z łatwiejszym dostępem do kapitału i stabilnym wzrostem obrotów firmy – mówi Leszek Wróblewski, prezes zarządu spółki Kupiec. Na wypłatę dywidendy będzie przeznaczane co najmniej 25 proc. wypracowanego zysku.

Kupiec wypracował w 2014 r. 119 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 23 mln zł. Rok wcześniej zysk netto spółki wyniósł 53 tys. zł, a przychody sięgnęły 13 mln zł. W ocenie firmy poprawa wyników finansowych była możliwa dzięki rozwojowi działu spedycji krajowej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA