REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Rynek boi się o mniejszą dywidendę z Tauronu

Katowicki koncern może dzielić między akcjonariuszy nie jak dotąd 40–50 proc. zysku, ale nawet połowę mniej w latach 2016–2017.
Foto: GG Parkiet

Kurs Tauronu szukał w czwartek dna. Notowania spadały nawet o 3,25 proc. Ta negatywna reakcja rynku wynika z płynącej z katowickiej spółki informacji o wstępnej akceptacji zarządu Tauronu dla przejęcia KWK Brzeszcze od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Taką decyzję podjęto po uzyskaniu rekomendacji pracującego w firmie zespołu doradców.

Koniec spadków?

Szczegółowe analizy nadal trwają m.in. w zakresie potencjalnej współpracy z partnerem finansowym lub infrastrukturalnym, który wsparłby finansowo taką inwestycję. Tauron rozważa przy tym przejęcie zakładu wydobywczego przez stworzoną specjalnie do tego spółkę celową, by nie konsolidować zakupionych aktywów i nie pogarszać nadwyrężanych wskaźników finansowych grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA