Gospodarka

Total FIZ zmienia kurs

Z początkiem października fundusz Total FIZ (największy akcjonariusz PZ Cormay) dostał nowy statut.

Konrad Łapiński, jeden z trzech zarządzających autorskim funduszem Total FIZ – najlepszym portfelem rynku kapitałowego w 2011 r.

Foto: Archiwum

Umorzenia certyfikatów inwestycyjnych będą częstsze – raz na kwartał, a nie tak jak do tej pory raz do roku. Jednak ich maksymalna jednorazowa wartość wyniesie 15 proc. aktywów funduszu, wcześniej takiego ograniczenia nie było. – To i tak dużo, w praktyce w ciągu roku można wycofać z portfela ok. połowy jego aktywów – mówi „Parkietowi" Konrad Łapiński, zarządzający Total FIZ.

Czym tłumaczy tę zmianę? – W ciągu ostatnich czterech lat obroty certyfikatami funduszu na rynku wtórnym były spore, uczestnicy nie mieli więc problemów z wycofaniem się z inwestycji. Odkąd fundusz przez ostatnie półtora roku osiąga słabsze wyniki, stało się to trudniejsze, dlatego postanowiliśmy dać uczestnikom możliwość częstszego wypłacania pieniędzy, jednak bez zakłócania funkcjonowania całego portfela – wyjaśnia Łapiński.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.