REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

W Meksyku ekspansja, w Rosji mocny spadek rynku

Piotr Szeliga, z prezesem Boryszewa rozmawia Adam Roguski
Foto: Archiwum

W I półroczu segment motoryzacyjny miał 23 mln zł zysku operacyjnego wobec 2 mln zł rok wcześniej. Czy na wyniki miały wpływ transakcje jednorazowe i jakie są perspektywy na II półrocze. Czy uda się powtórzyć wynik?To zysk wypracowany z czystej działalności operacyjnej. Z ostatnimi „one offami" w tym segmencie mieliśmy do czynienia w 2012 r., kiedy w wynikach rozpoznaliśmy zysk z wyceny przejmowanych aktywów. Mimo że sierpień oraz grudzień to sezonowo słabsze miesiące, powtórzenie wyniku osiągniętego w pierwszych sześciu miesiącach jest jak najbardziej realne. Generalnie zakładamy poprawianie wyników z kwartału na kwartał. Jest to możliwe zarówno dzięki efektom restrukturyzacji, oszczędnościom wynikającym z przenoszenia części produkcji z Niemiec do Polski, jak i wchodzeniu w życie nowych lepszych kontraktów. Naszym celem jest osiągnięcie w ciągu dwóch, trzech lat 10-proc. rentowności operacyjnej wobec 2–3-proc. obecnie.

W osiągnięciu tego celu pomoże także nasza nowa fabryka w Łysomicach, która w ubiegłym tygodniu przeszła pozytywnie audyt Volkswagena. Będziemy w niej produkować przede wszystkim komponenty dla VW Caddy, którego produkcja w Polsce ruszy wiosną przyszłego roku. Przenosimy także obecne projekty. Koszty pracy w nowym zakładzie są kilkakrotnie niższe niż w zakładach niemieckich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA