Budownictwo

Aplisens: Zasobniejszy portfel zleceń

Zarząd Aplisensu, produkującego urządzenia pomiarowe, spodziewa się stabilnych wyników w drugiej połowie roku. – W całym 2014 r. realne jest osiągnięcie wyniku finansowego podobnego do ubiegłorocznego.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu, obawia się nagłego załamania sprzedaży w Rosji w kolejnych miesiącach.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Wiele zależy jednak od tego, jak długo potrwa konflikt na Wschodzie i jak dalej będzie się rozwijać nasza sprzedaż w Rosji i na Ukrainie – zastrzega Adam Żurawski, prezes giełdowej spółki.

W I półroczu Aplisens zwiększył przychody o 8 proc., do 41,2 mln zł, i wypracował zysk netto podobny jak przed rokiem, sięgający 6,9 mln zł. II kwartał okazał się jednym z najlepszych w historii spółki, ale w dużej mierze wynikało to z przesunięcia realizacji niektórych kontraktów z I kwartału. Nieoczekiwanie Aplisens osiągnął w pierwszej połowie roku 19-proc. wzrost na rynku rosyjskim. – Jednak perspektywy dla tego rynku nie są najlepsze z uwagi na trwającą wojnę na Ukrainie – dodaje Żurawski. Konflikt ten przełożył się już na spadek sprzedaży ukraińskiej spółki zależnej, której przychody zmalały prawie o 50 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dynamicznie rośnie natomiast spółka białoruska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.