REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Kupiec liczy na znaczący wzrost zysków

Notowana na NewConnect spółka transportowa zwiększyła przychody o 67 proc. Kolejne kwartały mogą być jeszcze lepsze.

Tarnowska spółka zanotowała w II kwartale 2014 r. 6,122 mln zł wobec 3,659 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Oznacza to poprawę wyniku o 67 proc. rok do roku. Według spółki poprawa wyników była możliwa przede wszystkim dzięki rozwojowi spedycji krajowej oraz pozyskiwania zleceń dla spedycji zagranicznej. W minionym kwartale Kupiec osiągnął też symboliczne 33 tys. zł zysku netto, podczas gdy rok temu było to 155 tys. zł. Tak istotny procentowy spadek to wyniku to pochodna prowadzonej restrukturyzacji. Zdaniem zarządu, w kolejnych kwartałach jej wpływ nie powinien być już widoczny.

- Warunkiem wypracowania zadowalających zysków w następnych kwartałach jest utrzymanie obrotów na poziomach przekraczających 2 mln zł miesięcznie - mówi Leszek Wróblewski, prezes Kupca. - W mojej ocenie należy prognozować dalsze wzrosty obrotów, gdyż w lipcu ten poziom przekroczyliśmy prawie o 30%. Tym bardziej, że są one stabilne i nie opierają się na jednostkowych kontraktach, a na mocno zdywersyfikowanej sprzedaży. Planuję, że III kwartał, jako już nieobciążony kosztami restrukturyzacji, będzie pierwszym, który przyniesie znaczący wzrost zysków – zaznacza Wróblewski.

W środę po południu walory Kupca były wyceniane na 1,04 zł, o 0,95 proc. mniej niż dzień wcześniej. Od początku roku kurs tarnowskiej spółki wzrósł o 8,3 proc. Jej giełdowa kapitalizacja to 4,59 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA