REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Windykacja: Optymizm w DTP

Zarząd firmy windykacyjnej DTP wszedł w II półrocze w dobrych nastrojach. Jak podkreśla prezes firmy Michał Handzlik, optymizm ten jest uzasadniony.

– Ostatnio zamknęliśmy kilka istotnych dla DTP spraw. Może najważniejszą jest wycofanie, oddalenie i umorzenie przez sąd wszystkich pozwów i wniosków złożonych przez kancelarię Kwaśnickiego. Kończy to temat podjętej próby destabilizacji działania DTP i potwierdza, że działamy zgodnie ze standardami rynkowymi, a nasze osiągnięcia, w tym wyniki finansowe, mają stabilne podstawy prawne i ekonomiczne – tłumaczy szef DTP.

– Ujednoliciliśmy także metodę księgowania ze stosowaną przez benchmark, tj. największe firmy windykacyjne. Było to naturalną odpowiedzią na zgłaszane wnioski uczestników rynku kapitałowego – mówi Handzlik.

Same wyniki II kwartału, jak twierdzi prezes DTP, nie powinny rozczarować. – II kwartał był nie gorszy niż analogiczny okres rok wcześniej (6,7 mln zł zysku netto – red.). Również wynik półrocza będzie zadowalający. Pamiętajmy, że rok temu mieliśmy w tym okresie efekt jednorazowy. Odliczając go od całości, można spodziewać się silnej, dwucyfrowej dynamiki wzrostu zysku netto – mówi Handzlik.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA