Analizy

Jedenastu ekspertów od AT i spółki do portfela

Foto: Bloomberg

Wojciech Woźniak. DM Millennium . Lentex. Po grudniowej obronie minimów na poziomie 6,7 zł kontrolę ponownie przejął popyt, który dość szybko wywindował kurs w okolice listopadowych maksimów. Opór udało się pokonać przy pierwszym poważniejszym ataku. Zwiększony wolumen, długa biała świeca oraz udana obrona poziomu 7,87 zł na dwóch kolejnych sesjach pokazują, że wybicie nie jest przypadkowe. Zasięg zwyżek wyznacza wysokość ostatniej konsolidacji kursu. Od dołu, oprócz wsparcia, które do niedawna było oporem, spadki ogranicza również linia krótkoterminowego trendu wzrostowego.

STOP     7,48 zł

CEL     9,05 zł

Poprzedni typ: Duda

Kupno: 0,8 zł

Sprzedaż: 0,84 zł (w portfelu do końca stycznia)

Krzysztof Ojczyk

Noble Securities

Asseco Poland

Od początku grudnia kurs akcji porusza się w obrębie opadającego klina. Niedawne odbicie od jego górnego ograniczenia (46,7 zł) zostało na ostatniej sesji zatrzymane byczym świecowym układem przenikania. Powstały w ten sposób niepełny spadek zazwyczaj stanowi zapowiedź udanej próby opuszczenia formacji górą. Otwarcie pozycji nastąpiłoby z chwilą przekroczenia wspomnianego poziomu 46,7 zł. W przypadku realizacji takiego scenariusza celem wybicia stanie się pułap 51,5 zł. To zarazem proponowany poziom take profit. Stop loss znajduje się natomiast przy 45,29 zł.

STOP     45,29 zł

CEL     51,5 zł

Poprzedni typ: Integer

Spółka nie weszła do portfela, bo nie zostały spełnione kryteria kupna

Michał Krajczewski

Raiffeisen Brokers

Echo Investment

Po silnym spadku kursu akcji w grudniu ubiegłego roku cena konsolidowała się w ostatnich tygodniach ponad poziomem 6 zł. Wsparcie to uwiarygodnione jest dołkami z września i maja oraz szczytami z marca ubiegłego roku. Równocześnie jest to 38,2-proc. zniesienie Fibonacciego dla fali wzrostowej trwającej od końca 2011 r. Pomimo ostatniego ruchu bocznego na wskaźnikach analizy technicznej widoczne są zwyżki (m.in. RSI, MACD), co może zapowiadać rychłe odbicie. W tej sytuacji popyt może celować w ubiegłoroczny szczyt przy 7,5 zł, a zanegowaniem tego układu będzie wyraźne wybicie poniżej 6 zł w cenach zamknięcia.

STOP     5,58 zł

CEL     7,5 zł

Poprzedni typ: Libet

Kupno: 3,05 zł

Sprzedaż: 3,19 zł (w portfelu do końca stycznia)

Agata Filipowicz-Rybicka

BM BPH

CD Projekt

Kurs akcji od ośmiu miesięcy znajduje się w trendzie wzrostowym. Przez większość okresu szybkie wskaźniki oscylowały w wąskim kanale bocznym w granicach oporu, co zapewniało stałość pozytywnej percepcji waloru. ADX utrzymuje się poniżej linii sygnalnej określającej jednoznaczny trend, co jednak nie przeszkadzało we wzrostach. Ostatnie sesje przyniosły wyjście notowań powyżej poprzedniego szczytu na 17,75 zł, co przyczyniło się do wyznaczenia nowego maksimum na 18,4 zł. Lekka korekta nie pokonała powyższego wsparcia, dając dobre techniczne perspektywy na przyszłość. Zasadniczą zmianę pozytywnej tendencji powinno przynieść dopiero zejście poniżej dolnej linii trendu wzrostowego, umiejscowionej w okolicach 17 zł. Teoretyczny, techniczny take profit: 21 zł, stop loss: 17 zł.

STOP    17 zł

CEL    21 zł

Poprzedni typ: Ekspert nie brała udziału w poprzednim typowaniu

Jacek Borawski

DM Banku BPS

Hygienika

Kurs akcji od półtora roku nadal porusza się zgodnie z klasyczną teorią Dowa, dotyczącą trendów i korekt. Dołki są wyżej, szczyty również wyżej. Podczas ostatnich sesji grudnia na wykresie świecowym doszło do utworzenia formacji „gwiazdy porannej", sygnalizującej możliwość odwrócenia spadków z IV kwartału. W styczniu rynek nie rozpieszczał inwestorów. Walor pozostaje jednak nadal jednym z coraz mniej licznych Mohikanów, poruszających się w nienagannym średnio- i długoterminowym trendzie wzrostowym. Styczeń kończy się dla instrumentu pozytywnie, a skoro tak, to walor ten nadal będzie utrzymywany w portfelu. Skoro ogólnie nie jest dobrze, a tu względnie jest, to po co to zmieniać? Tym razem propozycja bez wyznaczonego celu. Warunek dla stopa pozostaje bez zmian, taki sam jak w styczniu.

STOP     2,62 zł

CEL     bez ograniczeń

Poprzedni typ: Hygienika

Kupno: 2,96 zł

Sprzedaż: 3,27 zł (w portfelu do końca stycznia)

Piotr Kaźmierkiewicz

CDM Pekao

Orange Polska

Na sesji 23 stycznia kurs akcji przełamał linię trendu wzrostowego, co doprowadziło do szybkiego zejścia w okolice minimów konsolidacji z grudnia ubiegłego roku. Tam swoją aktywność zaznaczył popyt, dzięki czemu na zwiększonym wolumenie obrotu obronione zostało wsparcie przy 9,52 zł. Dynamiczna kontra kupujących ukształtowała wysoką białą świecę na sesji 28 stycznia, której korpus powrócił ponad przebieg linii trendu wzrostowego. Obecnie testujemy linię o negatywnym nachyleniu opartą na maksimach z listopada 2013 r. i stycznia 2014 r. Wyjście górą będzie potwierdzeniem siły popytu i powinno skutkować nowymi maksimami. Ewentualne zejście poniżej 9,52 zł byłoby wskazaniem do zamknięcia pozycji, dlatego stop loss stawiamy poniżej minimum z 10 grudnia.

STOP     9,38 zł

CEL     12,45 zł

Poprzedni typ: Kernel

Kupno: 38,07 zł

Sprzedaż: 38,75 zł (w portfelu do końca stycznia)

Piotr Neidek

DM mBanku

Z.A. Polna

Grudniowo-styczniowa korekta nie naruszyła długoterminowego wsparcia, czyli górnego ograniczenia wieloletniego kanału, z którego pod koniec ubiegłego roku wybił się kurs akcji. Układ wykładniczych średnich kroczących (EMA) potwierdza hossę, dystrybucji akcji nie widać, natomiast brak wykupienia oraz lokalne sygnały kupna płynące ze wskaźników impetu w połączeniu z rozpoczętym atakiem na ostatnie maksima nakazują sądzić, iż zeszłoroczny sufit zostanie zaatakowany. W długim terminie zasięg zwyżek wskazuje na podróż w okolice 50 zł, czyli tam, gdzie przebiegają historyczne maksima uwzględniające dywidendy.

STOP     20,64 zł

CEL     24,7 zł

Poprzedni typ: PZ Cormay

Kupno: 8,45 zł

Sprzedaż: 7,89 zł (w portfelu do końca stycznia)

Mariusz Truchan

Efix DM

BOŚ

Kurs akcji od ponad pół roku znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Ostatni prawie trzymiesięczny układ wykresu przypomina formację trójkąta. Jego zbiegające się linie sugerują, że w najbliższych dniach może dojść do wybicia. Ponadto kurs zbliżył się do istotnego wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego poprowadzonej od lokalnego dna z maja zeszłego roku. Mając na uwadze zasadę gry z głównym trendem oraz potencjalny szacunek zysku do ryzyka, kupno akcji po bieżącej cenie wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Stop loss (oparty na kursie zamknięcia) to poziom 42,30 zł. Take profit to 55 zł.

STOP     42,3 zł

CEL     55 zł

Poprzedni typ: CCC

Kupno: 116,95 zł

Sprzedaż: 107 zł (stop loss)

Przemysław Smoliński

DM PKO BP

Vistula

Pod koniec lutego kurs akcji zniżkował w okolicę minimum z połowy grudnia, ale nie zdołał go przełamać, sugerując zakończenie spadkowej korekty i powrót długoterminowego trendu wzrostowego. Jako sygnał kupna należy przyjąć zamknięcie sesji z 30 stycznia na poziomie maksimum z wcześniejszego dnia. Minimalny zasięg ruchu można określić na 1,94 zł, gdzie należy zrealizować połowę zysku, przesuwając zarazem zlecenie zabezpieczające na zamknięcie sesji z 1,74 zł na 1,81 zł. Drugą połowę zysku należy zrealizować przy poziomie 2,03 zł, ale w średnim terminie kurs może sięgnąć i znacznie wyżej.

STOP     1,74 zł

CEL     2,03 zł

Poprzedni typ: K2 Internet

Kupno: 12 zł

Sprzedaż: 10,78 zł (stop loss)

Michał Pietrzyca

DM BOŚ

Cyfrowy Polsat

Kurs znajduje się w fazie korygującej typu pull back, po wcześniejszym wzroście. Zarysowany ruch w górę w okresie 10–23 stycznia dał wstępny sygnał kupna, a teraz mamy lokalne obsunięcie, po którym powinniśmy zobaczyć reaktywację kupna zgodnie z zasadami analizy zmian cen (price action). Jeśli zatem kurs przebije się w górę ponad 20,25 zł w dziennych cenach zamknięcia, to walor ten powinien wejść w dynamiczną, silną i kilkumiesięczną ścieżkę wzrostową. Cel zwyżki to 23,79 zł, a stop loss powinien się znaleźć poniżej 18,6 zł.

STOP     18,6 zł

CEL     23,79 zł

Poprzedni typ: Hygienika.

Spółka nie weszła do portfela, bo nie zostały spełnione kryteria kupna

Katarzyna Płaczek

DM IDMSA

Rafako

Kurs akcji obronił wzrostową linię trendu oraz średnią kroczącą ze 100 sesji (przy 5,85 zł), co zostało podkreślone lekkim wzrostem obrotów. Całość korekty ma charakter klina zniżkującego i wybicie z niego w górę, tj. pokonanie 6,2 zł, będzie stanowiło sygnał kupna z potencjałem wzrostów w okolice 7,54 zł. Bycze zamiary zwiastuje już RSI(14), który złamał swoją spadkową linię trendu. Zajęcie pozycji – 6,2 zł, cel zwyżki – 7,4 zł, a stop loss – 6,05 zł, ale wraz z pokonaniem 7,05 zł należy go podnieść do 6,95 zł.

STOP     6,05 zł

CEL     7,4 zł

Poprzedni typ: ekspert nie brała udziału w poprzednim typowaniu

Jedenastu ekspertów typuje spółki do lutowego portfela

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.