REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Miranda rozszerza działalność

Wchodząca w skład grupy Lubawa spółka podpisała umowę na dostawę dzianiny welurowej przeznaczonej na rynek medyczny.

Miranda, której giełdowa Lubawa na 100 proc. udziałów, to producent tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych. Oferuje tkaniny roletowe, dzianiny i tkaniny dekoracyjne, odzieżowe, sportowe oraz meblowe. Jej specjalizacją są produkty maskujące (używane np. przez wojsko), ale tym razem spółka weszła w nowy dla siebie obszar. Podpisała bezterminowy kontrakt na dostawę 2 mln metrów bieżących tkaniny welurowej, a jego szacunkowa wartość  wynosi 5 mln zł rocznie.

Branża medyczna jest kolejną, po militarnej, motoryzacyjnej, dziecięcej czy dekoracyjnej, dla której Miranda produkuje tkaniny. Planuje zająć miejsce lidera w tym segmencie rynku.

Spółka informuje, że to efekt prac jej działu badań i rozwoju, który w tym roku wprowadził unikalną dzianinę do produkcji opasek przeciwzakrzepowych.

W ubiegłym tygodniu notowania Lubawy mocno wzrosły, kiedy ogłosiła, że Miranda podpisała kontrakt opiewający na 25 mln zł (wartość ta ma zostać zrealizowana w ciągu pięciu lat). Umowa dotyczy dostarczenia dzianiny welurowej dla firmy Magnetix-Gorszwa zajmującej się laminowaniem tkanin i dzianin.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA