REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Zakupy.com: Kontrakt z Sodexho pociągnął notowania

Notowana na NewConnect spółka podpisała umowę z Sodexho Pass Polska, która będzie miała kluczowy wpływ na jej przyszłoroczne wyniki.
Foto: Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys

– Myślę, że zapewni nam zdecydowanie więcej niż 10 proc. przychodów, które planujemy na 2011 rok – mówi Jarosław Kownacki, prezes Zakupy. com.

Na podstawie porozumienia Zakupy. com dostarczą, wdrożą i będą obsługiwać dla Sodexho platformę transakcyjną. Serwis www.promostrefasodexo.pl przeznaczony będzie dla klientów i partnerów Sodexho, którzy za jego pośrednictwem będą mogli dokonywać zakupów. Firmy będą również odpowiadały za przygotowanie oferty produktowej dla serwisu oraz wysyłkę towarów do odbiorców.

Działalność kierowanej przez Kownackiego spółki po pozbyciu się wiosną sklepów internetowych koncentruje się na obsłudze programów lojalnościowych dla firm (m.in. Sodexho) oraz prowadzeniu e-sklepów na zlecenie. – Zapewniamy oprócz obsługi technologicznej zatowarowanie sklepu oraz jego pełną obsługę logistyczną – wyjaśnia Kownacki. Przykładem jest sklep gadzetykobiety.pl prowadzony dla Agory.

Zmiana profilu ma pozytywny wpływ na wyniki spółki. Prognoza na bieżący rok zakłada, że przychody wyniosą 2,8 mln zł, a zysk netto prawie 1,7 mln zł (w tym ok. 0,5 mln zł pochodziło będzie ze sprzedaży e-sklepów i rozliczenia dotacji unijnych). – Nie mamy powodów, żeby zmieniać założenia – oświadcza prezes. W ub.r. spółka miała 6,74 mln zł przychodów i 0,87 mln zł straty. Kownacki deklaruje, że spółka przedstawi prognozę na 2011 r.

Tegoroczne rezultaty tylko częściowo uwzględniają wyniki w 100 proc. zależnej spółki B2B Partner (jest konsolidowana metodą praw własności, czyli do wyniku grupy wliczany jest tylko zysk netto, a nie przychody). Podmiot ma mieć w tym roku 8,1 mln zł przychodów i 0,7 mln zł czystego zysku. – Wkrótce podejmiemy decyzję o zmianie formy konsolidacji. Nie wykluczam, że zdecydujemy się wchłonąć B2B Partner – podsumowuje Kownacki.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na komunikat o pozyskaniu przez technologiczną spółkę nowego klienta. Kurs zyskał wczoraj 8,7 proc. i na koniec dnia papiery były wyceniane na 0,62 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA