REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Kruk chce przyspieszyć inwestycje w portfele

Zarząd spółki mówi o ożywieniu krajowego rynku i jednocześnie oczekuje przyspieszenia zagranicznej ekspansji we Włoszech i Hiszpanii.

Piotr Krupa, prezes Kruka.

Foto: materiały prasowe

Windykator liczy, że wartość tegorocznych inwestycji przebije poziom z 2017 r. – Ten rok prawdopodobnie będzie rekordowy pod względem inwestycji w nowe portfele – wyjaśnił Piotr Krupa, prezes Kruka. W ocenie zarządu w II półroczu poziom nakładów może przekroczyć 500 mln zł.

Kolejne inwestycje

W I połowie roku grupa zainwestowała 407 mln zł, nabywając pakiety wierzytelności o wartości nominalnej 2,5 mld zł. W samym II kwartale inwestycje wyniosły 282 mln zł przy wartości nominalnej 1,9 mld zł. Większość inwestycji całego półrocza (72 proc. nakładów) pochodziło z rynku polskiego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA