REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Kruk zapowiada jeszcze większe inwestycje

Windykator po niespełna dwóch miesiącach drugiej połowy roku przebił pod względem wartości nabytych portfeli wynik z całego pierwszego półrocza.

Piotr Krupa, prezes Kruka uważa, że rok 2018 będzie ambitny pod względem inwestycji.

Foto: materiały prasowe

Wrocławski Kruk znowu ruszył na zakupy. W tym tygodniu firma poinformowała o wygranym przetargu na zakup dużego portfela wierzytelności. To już kolejna inwestycja windykatora w ostatnim czasie. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że mają apetyt na jeszcze więcej. Końcówka roku zapowiada się więc pracowicie.

Zgodnie z planem

Wygrany przetarg z tego tygodnia dotyczy portfela z rynku włoskiego o wartości nominalnej około 1,3 mld zł. Nie są to jednak jedyne inwestycje Kruka w tym półroczu. Nie tak dawno firma informowała również o wygranym przetargu na zakup dwóch portfeli z rynku polskiego. Ich łączna wartość nominalna to prawie 500 mln zł. Do tego należy doliczyć również nabycie pakietu długów z rynku hiszpańskiego. W tym przypadku mowa jest o wartości nominalnej rzędu około 1,06 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA