REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

GetBack znowu został bez szefa

Chyba już niepisaną tradycją jest to, że kwiecień to gorący okres dla GetBacku. Rok temu rynek żył zamieszaniem w sprawie rzekomego finansowania od PKO BP i Polskiego Funduszu Rozwoju i odwołaniem ze stanowiska ówczesnego prezesa Konrada K. W tym roku znowu dzieje się naprawdę sporo.

Przemysław Dąbrowski z prezesa stał się wiceprezesem GetBacku.

Foto: materiały prasowe

Ze stanowiska prezesa GetBacku zrezygnował Przemysław Dąbrowski, który w maju 2018 r. stanął na czele spółki i podjął się misji ratowania jej przed upadkiem. Okazuje się jednak, że Dąbrowski nie rozstaje się całkowicie z GetBackiem. W firmie będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa. Ma być przede wszystkim odpowiedzialny za zamknięcie transakcji sprzedaży aktywów funduszy EasyDebt oraz Open Finance Wierzytelności na rzecz podmiotów z grupy Hoist.

– Wraz z przegłosowaniem przez zgromadzenie wierzycieli 22 stycznia propozycji układowych spółki zakończyliśmy bardzo ważny etap procesu przyspieszonego postępowania układowego. W oczekiwaniu na zatwierdzenie wyników głosowania przez sąd zarząd maksymalizuje wysiłki, aby przygotować spółkę do wdrożenia tych propozycji w życie. W krótkim terminie krytycznie ważne będzie powodzenie transakcji nabycia części aktywów GetBack przez podmioty z grupy Hoist oraz wdrożenie zmian wynikających z transakcji. Wspólnie z radą nadzorczą uznaliśmy, że całą swoją uwagę powinienem teraz skupić na tych zadaniach – wskazuje Dąbrowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA