REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

GetBack: Kolejne zatrzymania

Chociaż od wybuchu afery GetBacku niedługo minie rok, to Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura wciąż prowadzą działania operacyjne w tej sprawie. Efektem są kolejne zatrzymania, których dokonało we wtorek CBA.
Foto: materiały prasowe

Tym razem zatrzymanych zostało 11 osób. Wśród nich są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym w czerwcu 2018 r. Sprawa ma związek z dwoma wątkami śledztwa: chodzi o działalność piramidy finansowej oraz wyprowadzenie pieniędzy z GetBacku przy wykorzystaniu innych firm. CBA przeszukało mieszkania zatrzymanych, a następnie zostali oni przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie mieli usłyszeć zarzuty. Są to już kolejni przedstawiciele sektora bankowego, którzy zostali zatrzymani przez CBA. Pod koniec lutego zatrzymanych zostało 18 osób, w tym m.in. byli członkowie zarządu Idea Banku.

Jak poinformowało CBA, śledztwo w sprawie GetBacku dotyczy kilku wątków. Chodzi m.in. o wyrządzenie spółce szkody majątkowej i przestępstwa związane z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA