REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

GetBack. Biednemu wiatr w oczy

Wszczęto postępowanie wobec GetBacku.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

GetBack wciąż płaci za grzechy z przeszłości. Nie tak dawno UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na spółkę za nieprawidłowości przy egzekwowaniu długów. Teraz prezes UOKiK wszczął kolejne postępowanie wobec spółki. Sprawa ma związek ze sprzedażą obligacji firmy.

Chodzi o działania, które mogły naruszać zbiorowe interesy konsumentów. UOKiK zbada m.in. takie kwestie jak rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do bezpieczeństwa inwestycji w wyemitowane obligacje, przekazywania nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji finansowej spółki oraz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji co do ekskluzywności oferowanych obligacji lub dostępności czasowej oferowanych instrumentów. Miało to na celu „nakłonienie konsumentów do podjęcia natychmiastowej decyzji dotyczącej umowy i pozbawienia ich tym samym możliwości świadomego wyboru produktu" – uważa UOKiK. Sama spółka zapowiedziała, że będzie brała czynny udział w postępowaniu.

Wiele wskazuje na to, że urząd na tym nie poprzestanie. Wciąż bowiem prowadzone są postępowania wobec pośredników, którzy oferowali obligacje windykatora. Prawdopodobnie w czwartek poznamy pierwsze efekty prac UOKiK (w tej sprawie ma się odbyć konferencja prasowa). Również w czwartek ma się odbyć spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBacku z kierownictwem UOKiK.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA