Wiadomości

Liga Mistrzów to jedno z najważniejszych wydarzeń

Dla wszystkich klubów piłkarskich oraz kibiców. Każda wygrana to szansa dla klubu i należących do niego zawodników na osiągniecie wysokich profitów finansowych. Na ogromne zyski mogą liczyć również organizatorzy rozgrywek, dlatego aktualnie prowadzone są rozmowy, które mają na celu zwiększenie liczby meczów rozgrywanych przez wszystkie kluby.

Zmiany już w 2024 roku?

Zgodnie z zapowiedziami kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów będą rozgrywać więcej meczów już od sezonu 2024/2025. Ma to być kolejna reforma sposobu rozgrywania spotkań najlepszych klubów europejskich. Planuje się, by zwiększyć liczbę spotkań o cztery kolejne rundy. Przedstawiciele UEFA i Stowarzyszenie Klubów Europejskich twierdzą, że w obecnej formie Liga Mistrzów traci na atrakcyjności, dlatego potrzebne jest rozszerzanie terminarza spotkań. Może to być problemem dla drużyn angielskich, które rozgrywają mecz za meczem już teraz.

Według nowych planów w Lidze Mistrzów finaliści mają rozgrywać wkrótce po 17 meczów zamiast obecnych 13. Więcej spotkań ma spowodować znaczny wzrost przychodów dla każdej z drużyn oraz UEFA. Z pewnością więcej zarobią również bukmacherzy, którzy będą zachęcać do obstawiania wyników jeszcze szersze grono kibiców. Dzięki temu najwyższy betfan kod promocyjny online będzie jeszcze atrakcyjniejszy.

Jak będą wyglądać nowe rozgrywki Ligi Mistrzów?

UEFA nie podała na razie, w jaki sposób mają wyglądać rozgrywki Ligi Mistrzów po reformie. Według mediów i dziennikarzy sportowych najbardziej prawdopodobną opcją jest wprowadzenie ośmiu grup, w których zagra po sześć zespołów. Niektórzy opowiadają się natomiast za powrotem do rozgrywek w systemie podwójnej fazy grupowej.

Nowy plan rozgrywek w Lidze Mistrzów zakłada, że kluby, które awansują do półfinału turnieju, automatycznie zostaną zakwalifikowane do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Taki awans zostanie przyznany niezależnie od miejsca, które zajmie klub w krajowych rozgrywkach ligowych. Według niektórych ekspertów UEFA stara się w ten sposób zapobiec stworzeniu Super Ligi Światowej, w której brałyby udział wyłącznie czołowe kluby z Europy.

Jak dokładnie będą wyglądać nowe rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA kibice przekonają się już w najbliższych miesiącach. Dzięki temu oczekiwanie na kolejny sezon będzie jeszcze ciekawsze i bardziej emocjonujące niż dotychczas. Prawdopodobnie UEFA zaskoczy kibiców czymś jeszcze, dlatego warto śledzić propozycje zmian, które chce wprowadzić organizacja.

Materiał Promocyjny 

 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.