Wiadomości

Baraże do Mistrzostw Europy 2020 - kto weźmie w nich udział?

22 listopada rozlosowano rywali w barażach do Mistrzostw Europy 2020. Reprezentacje 16 krajów ze Starego Kontynentu poznały swoich przeciwników, z którymi zmierzą się w półfinałach w marcu 2020. Jakie drużyny zobaczą kibice w nadchodzących barażach?

Grupowi rywale Polski i najlepsze drużyny Ligi Narodów

Baraże do Mistrzostw Europy 2020 budzą wiele kontrowersji. Biorą w nich udział reprezentacje, które osiągnęły najlepsze wyniki w Lidze Narodów 2018/2019. Wyniki z eliminacji do Euro 2020 są bez znaczenia. Tym samym, z grupy G, w której była Polska, do barażów rozlosowano Macedonię Północną i Izrael. Macedonia Północna zakończyła rozgrywki na 3. miejscu w grupie G, jednak Izrael dopiero na 5. Miejsce 4. zajęła Słowenia, którą wykluczono z dalszych eliminacji. Taka sytuacja dla wielu kibiców jest absurdalna, gdyż w żaden sposób nie oddaje rzeczywistej formy reprezentacji z różnych krajów.

Kto weźmie udział we wszystkich półfinałach barażów do Mistrzostw Europy 2020? Macedonia Północna zmierzy się z Kosowem, a Izrael ze Szkocją. Islandia zawalczy o awans z Rumunią, Bułgaria z Węgrami, Bośnia i Hercegowina z Irlandią Północną, a Słowacja z Irlandią. Przeciwnikiem Norwegii będzie Serbia, natomiast Gruzja zawalczy z Białorusią. Mecze półfinałowe odbędą się 26 marca 2020, natomiast wyłonieni finaliści baraży zmierzą się ze sobą 5 dni później, 31 marca 2020.

Polska reprezentacja

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pod wodzą Jerzego Brzęczka wywalczyła awans do Euro 2020 jako zwycięzca grupy G. Tym samym osiągnęła jeden z najlepszych wyników w historii eliminacji do rozgrywek Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Piłkarze są w najlepszej formie od lat, dlatego doceniają ich nawet bukmacherzy. Warto śledzić dalsze mecze reprezentacji w czerwcu 2020 i wykorzystać najwyższy lvbet kod promocyjny online, by kibicowanie przynosiło jeszcze więcej emocji.

Nadchodzące mecze Euro 2020 odbędą się pomiędzy 12 czerwca a 12 lipca. Co ciekawe, tym razem mistrzostwa będą rozgrywane aż w 12 różnych krajach, gdyż UEFA chce w ten sposób uczcić 60. rocznicę pierwszych Mistrzostw Europy. Być może jubileuszowe rozgrywki okażą się dla Polski najszczęśliwszymi do tej pory. Kibice mogą na to liczyć, obserwując, w jak znakomitej formie jest Robert Lewandowski i ile pracy włożył Jerzy Brzęczek, by zbudować silną kadrę. Jego wysiłki nie poszły na marne, co zauważyli nawet sceptycy i eksperci piłki nożnej, którzy komentowali rozegrane mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2020.

Materiał Promocyjny 

Powiązane artykuły