Wiadomości

Pożyczki pozabankowe – dodatkowe środki na nieplanowane wydatki

Nieplanowane wydatki zdarzają się chyba wszystkim. Często, nawet najlepiej zaplanowany budżet domowy, potrafi w ułamku sekundy stać się niewystarczający. W takiej sytuacji, dobrym rozwiązaniem okazuje się wzięcie pożyczki pozabankowej. Na czym polega jej wyższość nad pozostałymi źródłami finansowania?

Zanim podejmiesz decyzję, rozważ wszystkie możliwe opcje

Każdy z nas miał zapewne w swoim życiu jakiś gorszy miesiąc z nieplanowanymi wydatkami. Często taka wstydliwa i niekomfortowa sytuacja przytrafia się w najmniej oczekiwanym momencie. Z jednej strony jest to normalne, bo komu nie popsuł się samochód, pralka lub kto nie potrzebował szybkiej gotówki na nieplanowany wyjazd? Z drugiej strony, możemy czuć się niekomfortowo, bo powinniśmy mieć jakieś zabezpieczenie na niespodziewane wydatki. Jedno jest pewne, jeżeli planujemy nasz budżet, to nie mamy czego sobie zarzucić. Często, nawet najlepszy plan jest nie do zrealizowania z powodu drobnych potknięć. Pewnie i Ty znasz to uczucie, kiedy jest pięknie i wszystko zgadza się na koncie bankowym. Żyjesz bezstresowo, aż do momentu, kiedy popsuje Ci się auto, a przecież właśnie planowałeś wymarzony urlop. Takich sytuacji można by przytaczać wiele, jednak lepiej skupić się na potencjalnych rozwiązaniach. Co możesz zrobić w momencie, kiedy potrzebujesz szybkiej gotówki? Możliwości do pozyskania pieniędzy na niespodziewany wydatek jest kilka: pożyczki pozabankowe, pożyczki bankowe, dodatkowa praca czy zapożyczenie się u znajomych. Każda z tych opcji ma swoje wad i zalety. Oto, co różni wspomniane rozwiązania między sobą:

1. Dorywcza praca – w Internecie jest cała masa ofert dotyczących dodatkowych zajęć, które pomogą Ci podreperować Twój domowy budżet. Możesz poszukać dodatkowej pracy w siedzibie firmy lub na odległość. Wszystko tak naprawdę zależeć będzie od Twoich możliwości i umiejętności. Znaczącym plusem tego rozwiązania jest uniknięcie pożyczek. Musisz jednak zadać sobie dwa pytania: jak szybko potrzebujesz gotówki i czy podołasz czasowo z pogodzeniem dwóch prac, obowiązków domowych, życia rodzinnego i Twoich zainteresowań. Ta opcja wymaga zdecydowanie więcej czasu, ponieważ będziesz musiał poczekać na wypłatę.

2. Pożyczka od znajomych lub rodziny – jest to rozwiązanie, które może zlikwidować Twoje problemy bardzo szybko. Zanim jednak podejmiesz działanie, zadaj sobie pytanie, kto będzie w stanie Ci pożyczyć pieniądze. Nierzadko może się okazać, że sytuacja znajomych i rodziny jest podobna lub nawet nieco gorsza od Twojej. Owszem, pożyczka od bliskich osób nie wymaga zazwyczaj spłaty kosztów związanych z jej zaciągnięciem. Sęk w tym, czy jesteś w stanie iść i poprosić o taką przysługę. Może się też okazać, że ta pożyczka będzie Twoją ostatnią u danej osoby. Czasami lepiej nie wystawiać przyjaźni czy relacji rodzinnych na taką próbę. Ostatecznie, lepszym rozwiązaniem może być udanie się z tą sprawą do instytucji prowadzącej działalność pożyczkową.

3. Pożyczka pozabankowa – rozwiązanie to jest bardzo dobrą alternatywą dla pozostałych opcji. Nie wymaga bowiem kontaktu z bliskimi osobami i poddawania próbie Waszych relacji. Jeżeli boisz się o to, że ktoś się dowie o Twojej sytuacji, w tym przypadku nie masz powodu do obaw. Kolejną zaletą jest czas, w którym uzyskasz pożyczkę. Proces ten potrafi zamknąć się całkowicie nawet w godzinę. W przeciwieństwie do dodatkowej pracy lub innych rozwiązań, to najszybciej uzyskiwane wsparcie finansowe. Dodatkową zaletą są koszty. Często firmy oferują bezpłatną pierwszą pożyczę. Banki tak nie działają. System działania banków jest bardziej nastawiony na kontrolę klienta oraz zysk z pożyczki.

4. Pożyczka bankowa – w tym przypadku może nie będziesz musiał szukać dodatkowej pracy i pytać o pieniądze rodziny, ale na pewno będziesz musiał dać zarobić bankom. Przede wszystkim, pożyczka w banku jest bardziej czasochłonna niż pożyczka pozabankowa. Często do jej wzięcia potrzebujesz posiadać konto w danym banku i spełniać restrykcyjne wymogi. Ponadto, banki nie stosują promocji dla pierwszej pożyczki, a oprocentowania mogą być zmienne i zależne NBP.

 

Jak możesz dostać pożyczkę pozabankową?

Na rynku jest wiele firm, które świadczą usługi pożyczkowe i nie są bankami. Do niedawna jeszcze, aby uzyskać pożyczkę niebankową, musiałbyś udać się do biura jednej z nielicznych firm. Obecnie, oferty pożyczek pozabankowych dostępne są w internecie, a ilość firm proponujących tego typu rozwiązania, na przestrzeni ostatnich 15 lat bardzo wzrosła. Firmy oferujące pożyczki pozabankowe zrozumiały potrzeby klientów i wyszły im naprzeciw. W odróżnieniu od banków, wniosek o pożyczkę pozabankową możesz złożyć w dowolnym momencie, w kilka minut, z dowolnego miejsca na ziemi, przy pomocy smartfona i dostępu do internetu. Takie dostosowanie się do klienta, jakie reprezentuje chociażby firma Ekassa.Pl - pożyczki online w 15 minut sprawia, że uzyskanie dodatkowych środków jest znacznie łatwiejsze niż w tradycyjnym banku. Ponadto, w ostatnich latach wzrosło znacząco zaufanie do instytucji świadczących takie usługi. Klienci coraz częściej korzystają z pożyczek niebankowych, co dowodzi rosnącemu przekonaniu do tego rozwiązania, jego prostocie i szybkości. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnego banku, o zdolności pożyczkobiorcy decyduje wyłącznie informacja z BIK i BIG. Nie są wymagane dodatkowe zaświadczenia oraz inne dokumenty jak w banku.

Czy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Bez wątpienia jest to najlepsza opcja pozyskania środków, która nie angażuje Twoich bliskich i znajomych. Tutaj nie musisz obawiać się o opinię innych osób, czy o to, że się komuś narazisz i wystawisz Wasze – budowane latami – dobre relacje na próbę. Pożyczka pozabankowa – w odróżnieniu od pożyczki bankowej lub dorywczej pracy – jest szybka. Dorywcza praca jest dobra, kiedy masz spory zapas czasu. W sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne niemal natychmiastowo, najlepsza jest pożyczka pozabankowa. Kwotę do 4000 zł otrzymasz już w niecałą godzinę, bez żadnych zaświadczeń i innych dodatkowych dokumentów. Nie będziesz też zmuszony do odwiedzania placówki banku i zakupu dodatkowych produktów. Pożyczka pozabankowa to szybki i tani sposób na podreperowanie domowego budżetu. Dzięki gwarancji kosztów, jesteś pewien, ile dokładnie musisz oddać firmie. A wszystko to jesteś w stanie załatwić bez wychodzenia z domu, przez komputer lub telefon.

 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.