REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

PZU ubezpieczy pasażerów LOT

Trzy tysiące klientów w ciągu trzech tygodni skorzystało z najnowszej oferty ubezpieczeniowej PZU, przygotowanej dla podróżnych Polskich Linii Lotniczych LOT.

Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU

Foto: materiały prasowe

We wrześniu 2017 r. PLL LOT ogłosił postępowanie przetargowe na wybór ubezpieczyciela, obsługującego sprzedaż ubezpieczeń turystycznych, które będą oferowane wraz z biletem lotniczym. W styczniu 2018 r. PLL LOT wybrał ofertę złożoną przez PZU i Chub European Group Limited – firmę, która udostępnia tego typu usługi dla linii lotniczych.

Teraz ubezpieczenie PZU Pomoc w Podróży LOT jest już dostępne. – Dzięki ofercie PZU Pomoc w Podróży LOT klienci narodowego przewoźnika zyskują kompleksową ochronę podróży, a PZU będzie im mogło pomóc, jeśli znajdą się w trudnej sytuacji w podroży – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU odpowiedzialna za strategiczne programy partnerskie.

W ramach ubezpieczenia podróżnego PZU Pomoc w Podróży LOT do wyboru są trzy warianty polisy. W zależności od wybranej opcji zapewni ona m.in.: zwrot kosztów biletu lotniczego, pokrycie wydatków medycznych i opłat za transport w nagłych przypadkach lub ochroni bagaż i rzeczy osobiste. Zakup ubezpieczenia został zintegrowany w systemie Amadeus, który jest największym na świecie operatorem systemów dystrybucji biletów lotniczych. Po wyborze kierunku podróży, liczby dni oraz liczby podróżujących osób, klient otrzymuje propozycje trzech wariantów ubezpieczenia z wyliczoną już składką. Koszt polisy jest automatycznie doliczony do końcowej ceny biletu.

Na razie PZU Pomoc w Podróży LOT jest dostępna na polskim rynku i mogą z niej skorzystać wszyscy pasażerowie PLL LOT. W niedługim czasie jednak oferta ma zostać rozszerzona na rynki zagraniczne. PZU nie wyklucza też, że w przyszłości podejmie współpracę z innymi przewoźnikami, niekoniecznie lotniczymi.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA