REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Polisy OC znów wyhamowały

Polacy otrzymali 10,2 mld zł z odszkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczenia.
Foto: Adobestock

Wyhamowała sprzedaż ubezpieczeń OC komunikacyjnego i wciąż maleje zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Takie wnioski płyną z najważniejszych danych o rynku ubezpieczeń po I kw. 2019 r. opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły 3,7 mld zł odszkodowań z tytułu posiadanych polis komunikacyjnych. – Tylko w I kwartale tego roku ubezpieczyciele zlikwidowali ponad 300 tys. szkód z OC komunikacyjnego. Poszkodowani otrzymali ponad 2,3 mld zł odszkodowań i świadczeń, czyli o ponad 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej – mówi J. Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Na autocasco przypadło 1,4 mld zł odszkodowań – o ponad 7 proc. więcej niż w I kw. 2018 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA