Ubezpieczenia

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania - co warto wiedzieć?

Polisa na życie może finansowo chronić bliskich na wypadek naszej śmierci, ale również w razie poważnego zachorowania. Które ubezpieczenie od poważnego zachorowania będzie dla nas najlepsze? To indywidualna kwestia. Zobaczmy, jak wybrać odpowiednią ofertę dla siebie.

Podstawową rolą polisy na życie jest ochrona życia, co oznacza, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca pieniądze z polisy z tytułu zgonu ubezpieczonego – jego bliskim. To, na jaką sumę ubezpieczenia się zdecydujemy zależy od nas samych. Tak samo decydujemy o zakresie ochrony, w tym również ochrony od poważnego zachorowania. Przy wyborze ubezpieczenia na życie pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczeniowy na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator, dzięki któremu w oparciu o preferowaną sumę ubezpieczenia, nasz wiek oraz wybór sumy ubezpieczenia, pomoże nam ustalić wysokość składki miesięcznej.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania to tak naprawdę umowa, która rozszerza zakres ochrony podstawowej. Musimy zatem posiadać już indywidualne ubezpieczenie na życie, by móc nabyć taką umowę dodatkową. Inaczej jest w przypadku ubezpieczeń grupowych, ponieważ one oferują szeroki zakres ochrony, łącznie z ochroną od poważnego zachorowania.

Czym jest poważne zachorowanie w polisie na życie?

Przede wszystkim, powinniśmy wiedzieć, że część towarzystw ubezpieczeniowych rozdziela poważne zachorowanie oraz zdiagnozowanie nowotworu złośliwego, zatem mogą to być dwa różne produkty. Część ofert z kolei może oferować ochronę dotyczącą poważnych schorzeń, a w tym również nowotworu złośliwego.

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej podają pełną listę chorób, które obejmowane są ochroną. Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, że określone przypadki mogą stanowić podstawę do otrzymania odszkodowania. Najczęściej taka polisa chroni na wypadek:

* udaru mózgu,

* zawału serca,

* niezłośliwego guza mózgu,

* nowotworu złośliwego.

Oprócz tego ochrona dodatkowa dotycząca poważnych zachorowań może obejmować również m.in.:

* chorobę Parkinsona,

* chorobę Alzheimera,

* stwardnienie rozsiane,

* toczeń rumieniowaty,

* niewydolność nerek,

* zarażenie HIV/AIDS w wyniku przetaczania krwi.

Lista chorób może dotyczyć zatem kilku, jak i kilkudziesięciu różnych przypadków chorobowych. Im więcej chorób objętych ochroną, tym lepiej dla nas, ponieważ poważnego zachorowania nie da się przewidzieć.

Co daje ubezpieczenie na życie od poważnego zachorowania?

Ochrona na wypadek ciężkiego zachorowania jest bardzo dużym wsparciem w sytuacji, gdy zostaje postawiona poważna diagnoza. Warto wiedzieć, że taka polisa może zapewnić nie tylko wysokie odszkodowanie (nawet do 1 000 000 zł), ale również pomoc assistance, która również bywa bardzo ważna w sytuacji, gdy zależy nam na szybkim i skutecznym leczeniu.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania może zapewnić nam również:

* dodatkowe konsultacje za granicą,

* dodatkowe konsultacje profesorskie,

* pomoc psychologa,

* pomoc dietetyka,

* pomoc w opiece nad dziećmi,

* pomoc domową,

* dowóz leków,

* transport medyczny,

* organizację rehabilitacji.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie od poważnego zachorowania?

Zanim zatem wybierzemy odpowiednie ubezpieczenie na życie, warto zastanowić się nad swoim stanem zdrowia: ile mamy lat, jaką dysponujemy ogólną kondycją naszego ciała, jak dbamy o zdrowie, czy stosujemy zbilansowaną dietę, czy stosujemy używki, czy podejmujemy aktywność fizyczną, czy w naszej rodzinie jakaś choroba pojawiała się często?

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego rodzaju ochrony. Poważne zachorowanie może dotknąć zarówno 30-latka, jak i 55-latka, jednak zdecydowanie częściej to starszym osobom stawiane są poważne diagnozy. Ważne jest to, czy o siebie dbamy, jak się odżywiamy, ile stresu panuje w naszym życiu oraz kto w naszej rodzinie chorował i na co. Daje nam to jakiś szerszy obraz na naszą sytuację. Jeżeli wśród naszych bliskich było wiele przypadków wczesnych zawałów serca lub nowotworu piersi – możemy podejrzewać, że taki problem może dotknąć również nas.

Zastanówmy się również na jaką sumę ubezpieczenia się zdecydować. Z tytułu poważnego zachorowania możemy otrzymać zarówno 50 000 zł, jak i 100 000 zł, 500 000 zł czy 800 000 zł. Ważne jest to, jaką polisę wybierzemy.

Przeanalizujmy również nasze potrzeby względem innych form pomocy. Co oprócz finansów może być nam potrzebne w kryzysowych momentach? Część osób będzie wolała transport medyczny, inne z kolei wybiorą pomoc w opiece nad dzieckiem, gdy konieczna będzie hospitalizacja.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania ma również wyłączenia odpowiedzialności oraz czas karencji. Oznacza to, że nie każde zdarzenie polisowe będzie podstawą do otrzymania odszkodowania, jak również, że nie każde zdarzenie zmieści się w przewidywanym okresie karencji, co również może nie przynieść nam świadczenia.

Materiał Promocyjny 

 

Powiązane artykuły