REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie assistance bez limitu kilometrów

Ubezpieczenie assistance jest często wybieraną polisą dobrowolną, która gwarantuje nam wsparcie na drodze, niezależnie od tego, jakiej formy pomocy potrzebujemy. Jest to doskonałe ułatwienie dla posiadaczy samochodów, które często się psują oraz dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa na drodze. Niestety, wybierając assistance, często ubezpieczyciele wyznaczają konkretne limity, po których przekroczeniu nie możemy skorzystać z pomocy lub musimy dodatkowo zapłacić. Co warto wiedzieć o ograniczeniach w assistance?

Limit odległości miejsca zdarzenia

Bardzo często firmy ubezpieczeniowe określają dokładne odległości od miejsca zamieszkania, poza którymi nie otrzymamy pomocy. Są one wyrażane w kilometrach i mogą kształtować się na różnym poziomie w zależności od towarzystwa oraz wybranego pakietu. Niekiedy możemy spotkać się z ofertami, w których ubezpieczyciel określił odległość, poza którą dopiero udzieli nam pomocy. Jeśli będziemy zbyt blisko miejsca zamieszkania, np. 20-30 km, nie możemy liczyć na wsparcie.

Już na etapie zapoznawania się z ofertą ubezpieczyciela koniecznie należy zwrócić uwagę na limity odległości miejsca zdarzenia. Jest to wyjątkowo ważne, zwłaszcza przy wyjazdach za granicę, gdzie wsparcie fachowców jest jeszcze bardziej potrzebne.

Ograniczenie odległości holowania

Poważna awaria samochodu lub wypadek powoduje, że niezbędne okazuje się holowanie pojazdu. Posiadając assistance, nie musimy samodzielnie organizować lawety. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić zarówno pieniądze, czas, jak i nerwy. Zwróćmy jednak uwagę, że większość towarzystw ubezpieczeniowych określa limity również w tej kwestii. W ofertach podawane są konkretne odległości, powyżej których holowanie nie może się odbyć.

W pakietach podstawowych wartości te zazwyczaj oscylują w granicach 150-200 km. W rozszerzonych pakietach holowanie może odbyć się nawet na odległość 400-500 km. Opcja ta jest najbardziej popularna zwłaszcza w ofertach assistance skierowanych do osób wyjeżdżających za granicę. Niekiedy towarzystwa wprowadzają do swojej oferty pakiety specjalnie przeznaczone do osób często podróżujących, w których limity za granicą są zupełnie zniesione.

Assistance bez limitów?

Oferty assistance niekiedy są jednak pozbawione limitów dotyczących odległości miejsca zdarzenia czy holowania. Niektóre towarzystwa rezygnują z takich ograniczeń, chcąc zachęcić klientów do skorzystania z ubezpieczenia dodatkowego. Warto jednak pozostać czujnym, gdyż często w umowie zamieszczają wyłączenia, które podobnie ograniczają swobodę podejmowanych decyzji przez kierowcę.

Często spotykana jest również opcja umożliwiająca zniesienie limitów za odpowiednią opłatą. Wówczas zwiększenie miesięcznej stawki powoduje, że możemy korzystać z holowania bez limitów lub usunięte zostają ograniczenia dotyczące odległości miejsca zdarzenia.

Warto zawrócić również uwagę na to, że limity różną się w zależności od pakietu. W ofercie jednego towarzystwa dostępne jest zazwyczaj kilka wersji assistance do wyboru. Im bardziej rozszerzony jest zakres działań, tym mniej restrykcyjne są ograniczenia.

Limity, jakie wprowadzają towarzystwa ubezpieczeniowe dla wielu osób są problemem. Niekiedy okazuje się, że po wystąpieniu wypadku, mimo posiadania ubezpieczenia assistance, nie możemy skorzystać z pomocy. Możliwa jest również sytuacja, że przy holowaniu pojazdu do warsztatu będziemy musieli skorzystać z usług innego mechanika, niż byśmy chcieli, tylko z tego względu, że będzie świadczył swoje usługi bliżej. Aby uniknąć takich sytuacji, dokładnie czytaj umowy ubezpieczycieli i szukaj pakietów, które w największym stopniu będą odpowiadały Twoim potrzebom. Zrób też porównanie assistance na ranking-assistance.pl i dokonaj najlepszego wyboru.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA