REKLAMA
REKLAMA

Transport

Wielton bliżej celów na 2020 rok

Dzięki akwizycji producent zyska dodatkowe 350 mln zł przychodów rocznie i umocni pozycję w Europie.
Foto: spółka

Zdaniem zarządu przejęcie brytyjskiego producenta naczep i przyczep znacząco przybliża grupę do realizacji celów finansowych zawartych w strategii.

Nacisk na poprawę marż

– Z naszych szacunków wynika, że po połączeniu ilościowo już dziś mamy 20 tys. sztuk, a wartościowo 2,15 mld zł – wskazuje Mariusz Golec, prezes Wieltonu. Przypomnijmy, że zgodnie z opublikowaną w minionym roku strategią celem Wieltonu jest osiągnięcie w 2020 roku 2,4 mld zł przychodów przy wolumenie sprzedaży 25 tys. naczep i przyczep, by docelowo osiągnąć rentowność EBITDA na poziomie 8 proc. Zarząd przyznaje, że ten cel wydaje się najtrudniejszy do zrealizowania. – Chcemy się teraz skoncentrować na poprawie osiąganej marży. Do zakładanego celu jeszcze nam brakuje, ale jesteśmy przekonani, że uda nam się go dowieść – dodaje szef Wieltonu. W I połowie br. marża EBITDA grupy wyniosła 6,9 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA