REKLAMA
REKLAMA

Transport

Trans Polonia obniży koszty finansowe

Grupa refinansowała pożyczkę udzieloną jej dwa lata temu na zakup Orlenu Transport. To pozwoli obniżyć koszty. Firma myśli już o kolejnej akwizycji.
Foto: materiały prasowe

Trans Polonia, grupa specjalizująca się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, chce w tym roku istotnie ograniczyć koszty finansowe. W związku z tym postanowiła przed terminem spłacić pożyczkę, jakiej udzielił jej fundusz Syntaxis II Luxembourg Capital na przejęcie od PKN Orlen firmy zajmującej się drogowymi przewozami paliw.

– Pierwotny termin spłaty pożyczki mezzanine wynosił osiem lat i przypadał w 2024 roku. Dobra i stabilna sytuacja finansowa grupy pozwoliła nam na refinansowanie pożyczki już po dwóch latach od zawarcia umowy – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA