Transport

OT Logistics: Grupa chce mniej wydawać i więcej zarabiać

W tym roku grupa OT Logistics koncentruje się na działaniach mających na celu poprawę wyników.

Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics, liczy na zwyżki w każdym z czterech segmentów działalności.

Foto: Archiwum

– Zdecydowaną większość inwestycji, związanych zarówno z przejęciami, jak i rozbudową posiadanej infrastruktury, już zrealizowaliśmy. Teraz skupiamy się na jak najlepszym zagospodarowaniu posiadanych aktywów m.in. poprzez zwiększenie skali dokonywanych przy ich pomocy operacji i wzrost efektywności – mówi Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics.

Jego zdaniem w segmencie spedycji, zapewniającym grupie ponad połowę przychodów, powinien następować dalszy organiczny wzrost związany z rosnącą skalą międzynarodowej wymiany handlowej. Spółka liczy zwłaszcza na obsługę ładunków na trasie Europa–Chiny i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. Stabilne zwyżki powinna zapewnić żegluga śródlądowa. – W Niemczech ruszyły m.in. prace hydrotechniczne na Łabie oraz zwiększyły się przewozy kontenerów przeładowywanych w Hamburgu. Wzrosnąć powinno też wykorzystanie naszych barek w Polsce, gdyż otwarcie stopnia wodnego w Malczycach umożliwi realizację przewozów Odrą ze Śląska do portów w Szczecinie i Świnoujściu – twierdzi Nowik. Dzięki tej inwestycji żegluga na Odrze może być możliwa nawet przez sześć miesięcy w roku, co pozwoli na transport stosunkowo dużej ilości towarów (głównie ładunków wielkogabarytowych, nawozów, zboża i węgla) już w 2018 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz