Transport

Kiepski koniec roku PKP Cargo

Publikacja wyników słabszych od oczekiwań stała się przyczyną mocnego spadku notowań kolejowej spółki.
Foto: materiały prasowe

W piątek inwestorzy mocno wyprzedawali akcje PKP Cargo. Już na otwarciu sesji ich kurs spadał o 3,5 proc. i wyniósł 57,9 zł. W następnych minutach podaż walorów kolejowego przewoźnika się nasiliła. Po południu płacono za nie chwilami jednie 45,5 zł, co oznaczało zniżkę kursu aż o jedną czwartą. Ostatnio papiery tak nisko były wyceniane ponad rok temu.

Bezpośrednią przyczyną wyprzedaży były opublikowane przed sesją wyniki finansowe za ubiegły rok. Analitycy i inwestorzy liczyli, że zyski będą znacznie lepsze, niż podała spółka. Wprawdzie w ujęciu rocznym zanotowano ich poprawę, ale ostatni kwartał był już stosunkowo słaby. Analitycy DM BDM zauważają, że kluczowy wskaźnik, czyli skorygowany zysk EBITDA, wyniósł tylko 178 mln zł. Tymczasem liczyli, że będzie o 10 mln zł wyższy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz