REKLAMA
REKLAMA

Transport

Zakaz handlu pomaga kurierom

Liczba przesyłek nadawanych po weekendzie zwiększyła się w ub.r. o 3–8 proc. To efekt zamkniętych w ostatnim dniu tygodnia sklepów i rosnącej e-sprzedaży.
Foto: 123rf

Ustawa o zakazie handlu w niedziele dotychczas nie spowodowała boomu na zakupy internetowe. Mimo to weekendowa sprzedaż w sieci nieznacznie wzrosła, a w ślad za nią zwiększa się popyt na usługi kurierskie. Rosnące dostawy zakupów w dni po niedzieli z zakazem odnotowuje większość firm logistycznych.

Coraz więcej paczek

– Od wprowadzenia zakazu handlu w niedziele minął już rok. Wprawdzie nie przyniósł on zapowiadanej rewolucji, jednak przyczynił się do pewnego wzrostu w tym sektorze usług. Trend jest obiecujący, ale wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystany – podkreśla Edyta Szymanowska z firmy Furgonetka.pl, brokera usług kurierskich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA