REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Agora: UOKiK dłużej pomyśli o Radiu Zet

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do tzw. drugiego etapu prace nad decyzją z wniosku Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej" o zgodę na przejęcie kontrolnego pakietu udziałów spółki Eurozet.
Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch

Agora ma obecnie 40 proc. udziałów w Eurozecie, ale przygotowuje się do realizacji opcję call pozwalającej jej odkupić od SFS Ventures pozostałe 60 proc. po 20 lutego 2020 r. Wniosek o zgodę medialna grupa kierowana przez Bartosza Hojkę złożyła 28 października. Jak wynika ze środowego komunikatu UOKIK, będzie rozpatrzony, kiedy urząd przeprowadzi badanie rynków rozpowszechniania programów radiowych i reklamy internetowej. Urząd sprawdzi, czy rywalizacja przedsiębiorców ma charakter lokalny czy ogólnopolski.

Eurozet jest właścicielem ogólnopolskich stacji Radio Zet i Antyradio oraz lokalnych Chillizet i Meloradio. Według danych opracowanych przez Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Grupa Eurozet w III kwartale miała 17-proc. udział w czasie słuchania, a grupa Agory z TOK FM, Radiem Pogoda, Rock Radio i Złotymi Przebojami – 6,2 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA