Technologie

Gaming Factory z prospektem emisyjnym

Producent i wydawca gier na PC i konsole opublikował prospekt emisyjny. Celem spółki jest pozyskanie od 15 do 17 mln zł. 24 czerwca rozpoczną się spotkania z inwestorami i potrwają do 1 lipca. W tym czasie zapisy na akcje mogą składać inwestorzy indywidualni.
Foto: Bloomberg

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych będzie miała miejsce w dniach 24 czerwca - 2 lipca, z kolei zapisy dla inwestorów instytucjonalnych zostaną przeprowadzone w dniach 3-8 lipca.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na produkcję gier oraz rozwój działań marketingowych. Maksymalna cena akcji oferowanych została ustalona na poziomie 15,50 zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji jest Trigon Dom Maklerski. Inwestorzy mogą także składać zapisy na akcje w ramach konsorcjum domów maklerskich. W III kwartale Gaming Factory chce zadebiutować na głównym parkiecie GPW w Warszawie

Pierwsza oferta publiczna akcji spółki obejmuje łącznie do 1,375 mln akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł. Dla inwestorów indywidualnych zarezerwowano 50 proc. z planowanej liczby oferowanych akcji.

Z emisji Gaming Factory zamierza pozyskać 15-17 mln PLN. Ok 70 proc. wpływów przeznaczy na produkcję gier, pozostałe środki na marketing.

– W ciągu trzech lat zamierzamy wydać ponad 30 gier własnych na PC oraz prowadzić działalność wydawniczą dla innych studiów. Zakładamy, że część pozyskanej od inwestorów kwoty przeznaczymy na dokończenie tytułów, które są w trakcie produkcji, w tym między innymi: City Eye, Roman Legionary, Farming Life, Fat[EX] Courier Simulator, Castle Flipper, Big Battle and Defence Simulator oraz Knight Simulator – informuje Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.