REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gry. Zimny prysznic dla niektórych spółek

Na GPW i NewConnect jest notowanych już w sumie ponad 30 spółek z branży gier. W środę notowania większości z nich spadały, m.in. w reakcji na publikację wyników za I kwartał.
Foto: AFP

 Tak było w Cherrypick Games, którego akcje po południu taniały o ponad 4 proc. Spółka pokazała gorsze wyniki niż rok wcześniej. W trakcie pierwszych trzech miesięcy 2019 r. odnotowała 1 mln zł przychodów i 0,3 mln zł zysku netto. Zadeklarowała, że pracuje nad zwiększeniem przychodów z największego produktu – czyli gry „My Spa Resort", który po ostatnich aktualizacjach pokazuje coraz lepsze wskaźniki.

Mocną przecenę w środę notowały też akcje takich spółek jak Ultimate Games, Qubick Games czy The Dust. Ta ostatnia poinformowała, że w I kwartale jej przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły zaledwie 10 tys. zł, na poziomie EBITDA była strata rzędu 116 tys. zł, a strata netto wyniosła 155 tys. zł. Po południu akcje The Dust taniały o ponad 8 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA