REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt sprawił niespodziankę

Rynek spodziewał się, że cały ubiegłoroczny zysk trafi na kapitał zapasowy. Tak się jednak nie stanie. Kurs rośnie.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Zarząd zarekomendował wypłatę 100,9 mln zł dywidendy, czyli  1,05 zł na  akcję. Pozostałe 8,5 mln zł ma zostać  przeznaczone na kapitał zapasowy. W 2018 r. spółka nie wypłacała dywidendy, z kolei w 2017 r. wypłaciła ją – po raz pierwszy w historii – właśnie w takiej samej wysokości.

Rynek zareagował na informację z CD Projektu pozytywnie. W środę po godz. 9 kurs akcji rośnie o ponad 2 proc. i przekracza 211 zł. Przy takim kursie stopa dywidendy wynosi około 0,5 proc.  Zarząd wnioskuje o  wyznaczenie dnia dywidendy na 31 maja 2019 roku, a wypłacona miałaby zostać 13 czerwca.

Zarząd uzasadnia, że 2018 był kolejnym udanym rokiem sprzedaży „Wiedźmina 3" i pozostałych produktów grupy.

„Poziom sprzedaży, pomimo rekordowych co do wielkości nakładów na prace rozwojowe oraz zrealizowanych w minionym roku inwestycji - przełożył się na wzrost łącznej wartości środków pieniężnych i lokat grupy na przestrzeni 2018 roku. Uwzględniając obecne zasoby środków pieniężnych i lokat, planowane dalsze zamierzenia inwestycyjne i bezpieczeństwo finansowe spółki, zarząd zdecydował rekomendować wypłatę części zgromadzonych środków na rzecz akcjonariuszy" – czytamy w raporcie.

Na ciekawą kwestię uwagę zwraca Maciej Hebda, szef zespołu analiz technologicznych Vestor DM.

- Z punktu widzenia inwestora stopa dywidendy nie jest duża, ale może to być inny sygnał - premiera „Cyberpunka" jest bliżej niż rynek się spodziewa – komentuje ekspert.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA