REKLAMA
REKLAMA

Technologie

T-Mobile poszło do sądu

Trwająca od marca kampania reklamowa Play Communications, w której pojawia się określenie sieci „5G-Ready", doczekała się sprawy sądowej.
Foto: AFP

Najpierw protestowało Orange Polska, potem krytykę kampanii reklamowej Playa przeprowadziła Grupa Cyfrowy Polsat. Jak się teraz okazuje, T-Mobile Polska wystąpiło do sądu z wnioskiem o zakazanie prowadzenia kampanii, w której telekom używa sformułowania sugerującego konsumentom, że dysponuje czymś więcej niż konkurencja.

Konrad Mróz kierujący działem komunikacji zewnętrznej w T-Mobile Polska potwierdza, że w ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał pierwsze postanowienie w tej sprawie.

Według serwisu Telko.in sąd miał wydać tymczasowy zakaz prowadzenia kampanii w ramach zabezpieczenia roszczeń T-Mobile. Dopóki postanowienie to nie uprawomocni się, Play nie musi się stosować do tej decyzji. Zabezpieczenie powództwa nie jest rozstrzygnięciem sądu co do meritum sprawy.

Play określa mianem 5G-Ready technologię LTE-Advanced, ale tego nie kryje. Jean-Marc Harion, prezes P4, mówił nam w wywiadzie, że z technicznego punktu widzenia 5G-Ready to zaawansowane LTE-Advanced (4G).

W środę Play nie skomentował, czy obawia się konsekwencji sądowej batalii. ziu


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA