REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Twórcy gier rosną na giełdzie w siłę

W poniedziałek ruszają nowe indeksy makrosektorowe, a wśród nich WIG.GAMES. Wielkim nieobecnym jest w nim Techland.
Foto: Adobestock

Kurs CD Projektu zakończył tydzień w okolicach 184 zł, a więc na takim poziomie, na jakim go zaczął. Tymczasem WIG20 w tym okresie poszedł wyraźnie w górę. Akcjom CD Projektu nie pomogła nieoficjalna informacja o tym, że Lady Gaga może wystąpić w grze „Cyberpunk". Rynek dyskontował natomiast informację o przełożeniu publikacji raportu rocznego z 21 marca na 27 marca. Tymczasem inwestorzy zastanawiają się, czy wpływ na notowania producentów gier będzie mieć start nowego indeksu WIG.GAMES. Rusza 18 marca, a największy, bo 40-proc., udział ma w nim właśnie CD Projekt.

Czekając na Techland

Oprócz twórcy „Wiedźmina" do indeksu zakwalifikowano też akcje . GPW podkreśla, że liczba spółek w indeksach makrosektorowych jest stała, a ich kwalifikacja będzie się odbywać na podstawie analizy płynności. Jednocześnie udziały największych firm będą limitowane (w „tradycyjnych" indeksach sektorowych skład i wagi spółek wynikają z udziału w WIG). Wśród pięciu wymienionych wcześniejszej spółek CD Proje11 bit studios, TSG, PlayWaya oraz CI Gameskt ma zdecydowanie najwyższą kapitalizację, wynoszącą obecnie 17,7 mld zł. Pozostałe cztery firmy są – według piątkowych wycen – warte w sumie 2,6 mld zł. To mniej niż 15 proc. wartości CD Projektu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA