Technologie

Ailleron: Przychody i zyski mają w tym roku wzrosnąć

Notowania Ailleronu, dostawcy narzędzi do obsługi klienta m.in. dla banków, w poniedziałek, czyli po opublikowaniu raportu rocznego, mocno się wahały.

Rafał Styczeń

Foto: materiały prasowe

Po południu kurs rósł o blisko 1 proc., do 10,35 zł za papier, natomiast obroty były niespotykanie jak na tę spółkę wysokie. Na godzinę przed zamknięciem sesji zbliżały się do 5 mln zł. W ubiegłym roku firma zanotowała wzrost przychodów do 117,7 mln zł z 101,4 mln zł w 2017 r. Zysk netto jednak istotnie spadł i wyniósł 5 mln zł w porównaniu z 9,1 mln zł rok wcześniej.

Zarząd zapowiedział jednak, że w tym roku wzrosną zarówno przychody, jak i zyski. Głównym zaś celem będzie rozwój Livebanku – flagowego projektu Ailleronu – w Stanach Zjednoczonych. – Rozwój Livebanku oraz usług softwareowych w USA to cel numer jeden na ten rok. Drugim celem jest rozwój fintechu, w tym rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. Liczymy, że pod tym względem dołączymy do elitarnych dostawców. Trzeci cel to rozwój produktów bankowości korporacyjnej. Widzimy, że instytucje zaczynają wymieniać przestarzałe systemy – zauważył Styczeń. – Ważny jest dla nas rozwój międzynarodowy, szczególnie na rynkach azjatyckich, ale również na rynku amerykańskim – dodał Łukasz Juśkiewicz, członek zarządu. Intensywny rozwój w USA ma się rozpocząć w połowie tego roku. Zdaniem zarządu w pozyskaniu klientów w USA pomóc ma m.in. wdrożenie Livebanku w Citibanku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.