REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Vivid Games: Rynek wierzy w gry z nowego segmentu

Akcje Vivid Games były w czwartek jedną z najlepszych inwestycji na warszawskiej giełdzie.
Foto: Bloomberg

Po południu drożały o kilkanaście procent, a zwyżce towarzyszył wysoki obrót. Była to reakcja na informację o zbliżających się premierach, co ważne – z nowego dla spółki segmentu tzw. hyper-casual. 14 marca odbędzie się premiera „Pocket Mini Golf", a 28 marca – „Endless Lake".

Vivid Games wyjaśnia, że jego rozwój w segmencie hyper-casual zakłada testy kilkudziesięciu gier rocznie oraz publikację tylko najlepszych z nich. Spółka podkreśla, że fenomen popularności tego typu gier opiera się na prostej rozgrywce dostosowanej do masowego odbiorcy, a monetyzacja bazuje na wyświetlaniu formatów reklamowych. To obecnie najbardziej popularna kategoria gier mobilnych w Stanach Zjednoczonych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA