REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Orange Polska: Jeszcze dwa lata bez dywidendy

Orange Polska szybciej niż zapowiadał zarząd wraca na ścieżkę wzrostu wyników. Mimo to, z powodu prowadzonych inwestycji i oczekiwanej aukcji pasma 5G, dopiero w 2021 roku pomyśli o wypłacie dla akcjonariuszy.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska, podkreślał w czwartek, że EBITDA grupy urosła pierwszy raz od 12 lat.

Foto: materiały prasowe

– To nie jest chwilowa sytuacja, ale trend wynikający z poprawy fundamentów naszego podstawowego biznesu, który chcemy wzmacniać – przekonywał w czwartek Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych Orange Polska. W taki sposób mówił o wynikach telekomu za czwarty kwartał i cały ubiegły rok.

Szybciej niż zakładał plan

Zgodnie ze standardem MSR18, pozwalającym na porównanie rezultatów z danymi z 2017 r., Orange Polska wypracował przez ostatnie trzy miesiące ub.r. 2,96 mld zł przychodu (wzrost o 1,9 proc. rok do roku), 739 mln zł skorygowanej EBITDA (poprawa o 10,8 proc.) oraz 11 mln zł zysku netto (rok wcześniej grupa miała stratę).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA