REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco SEE: Akcjonariusze mogą liczyć na wypłatę z zysku

Lekkim wzrostem notowań Asseco South Eastern Europe zareagował w czwartek rynek na publikację wyników a 2018 r. Były one rekordowe, a wiele wskazuje, że 2019 r. też zapowiada się dobrze.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Dobrą wiadomością dla akcjonariuszy jest również perspektywa dywidendy. Zarząd i rada nadzorcza rekomendują wypłatę 0,52 zł na akcję z zysku za 2018 r. oraz z kapitału rezerwowego. Łącznie na dywidendę miałoby trafić niemal 27 mln zł. Przy aktualnym kursie oznaczałoby to niespełna 4-proc. stopę. Rok temu dywidenda też wyniosła 0,52 zł na akcję.

Portfel zamówień liczony w tzw. pierwszej marży (przychody bez kosztów podwykonawstwa) ma obecnie wartość 73,7 mln euro, czyli jest o 3 proc. wyższy niż rok temu. Znacząco lepszą dynamikę widać w samym segmencie płatności. Również w 2018 r. radził on sobie dobrze. Przychody wzrosły tam o 15 proc., do ponad 57 mln euro. W zeszłym roku Asseco SEE wydzieliło segment płatności do oddzielnej spółki o nazwie Payten we wszystkich krajach, z wyjątkiem Turcji, gdzie nastąpiło to w styczniu 2019 r. W ramach Paytenu grupa wprowadziła sieć bankomatów w Chorwacji, Czarnogórze i Serbii. W 2019 r. mają dołączyć do nich kolejne kraje, m.in. Albania. Zarząd sygnalizuje, że w grę wchodzą też akwizycje, czego przykładem jest ostatni zakup Necomplusa (od Asseco Poland). Ma on pomóc grupie w dalszej ekspansji zagranicznej. W dłuższej perspektywie zamierza ona rozwijać sprzedaż poza Europą Południowo-Wschodnią i Turcją, przede wszystkim poprzez tworzenie sieci współpracujących z nią partnerów. Asseco SEE ocenia, że duży potencjał tkwi w rynku hiszpańskim, peruwiańskim i kolumbijskim. Celem strategicznym spółki jest osiągnięcie pozycji jednego z trzech największych graczy na każdym z rynków, na których prowadzi swoje operacje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA