REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL: Czas na Frankfurt

Spółka chce być na dwóch giełdach.

dr Filip Granek, prezes XTPL

Foto: materiały prasowe

O prawie 5 proc. drożały w piątek akcje technologicznej spółki XTPL, co implikuje ponad 0,3 mld zł kapitalizacji. Jeszcze tylko do wtorku XTPL będzie notowane na NewConnect: w środę akcje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku głównym. Będzie to pierwszy tegoroczny debiutant na GPW. XTPL zapowiada, że jego następnym krokiem będzie rozpoczęcie starań o dual-listing na rynku kapitałowym we Frankfurcie.

W piątek po południu za akcję XTPL trzeba było zapłacić 192 zł. Spółka zajmuje się nanodrukiem. Inwestorzy najwyraźniej mocno wierzą w jej biznes, bo od czasu debiutu na NewConnect (jesień 2017 r.) akcje podrożały trzykrotnie. Firma duże nadzieje pokłada w rozwoju na rynkach zagranicznych. Zarząd nie ukrywa, że liczy na wzrost zainteresowania spółką po przeprowadzce na rynek główny. Już teraz ma ona w akcjonariacie zagraniczne instytucje finansowe.

XTPL jest na etapie komercjalizacji swoich rozwiązań i w sprawozdaniach finansowych zysków jeszcze nie widać. Zarząd przekonuje, że to tylko kwestia czasu. Podkreśla, że technologia XTPL może całkowicie zmienić sposób, w jaki działają pewne branże (m.in. sektor IT, elektroniki, półprzewodników). Szefem rady nadzorczej XTPL jest były prezes Giełdy w Warszawie Wiesław Rozłucki. – XTPL będzie najbardziej zaawansowaną technologicznie spółką na GPW – ocenia.

Foto: GG Parkiet

Śladem XTPL niedługo podąży inna technologiczna firma z NewConnect: wrocławski DataWalk. Ma już za sobą ofertę publiczną akcji i wkrótce powinien zadebiutować na GPW.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA