REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL: Rozwój za oceanem oraz w Chinach

Technologiczna spółka XTPL szykuje się do przeprowadzki z NewConnect na GPW. Ma do niej dojść w najbliższych tygodniach. W poniedziałek jej notowania rosły. Przy aktualnym kursie kapitalizacja firmy sięga 0,3 mld zł, co daje jej trzecią pozycję na rynku alternatywnym. Przed nią są Gremi Media oraz IAI.
Foto: materiały prasowe

Tymczasem XTPL opublikowało w poniedziałek raport za grudzień. Poinformowało w nim o projektach prowadzonych we współpracy z partnerami z zagranicy. Spółka zakończyła m.in. realizację tzw. proof of concept dla wiodącego amerykańskiego producenta z branży inteligentnego szkła budowlanego. Teraz laboratorium producenta z USA przeprowadza własne testy, które mają zbadać, czy rozwiązanie XTPL odpowiada jego wymaganiom.

Technologiczna spółka ma też za sobą wizytę przedstawicieli partnera z Chin – globalnego producenta urządzeń do produkcji wyświetlaczy. Kolejne kroki, prowadzące do nawiązania współpracy, mają zostać omówione podczas rewizyty w Chinach. Trwa ustalanie jej terminu.

Zakończyły się już natomiast prace zespołu badawczo-rozwojowego nad dwoma wnioskami patentowymi. Ich oficjalna rejestracja, wyznaczająca zarazem moment rozpoczęcia międzynarodowej ochrony prawnej, ma nastąpić w pierwszym kwartale 2019 r.

Przeprowadzkę z NewConnect na rynek GPW w tym roku planuje przynajmniej kilka firm. Wśród nich, oprócz XTPL, są m.in. Bloober Team, Brand24, Ultimate Games oraz Cherrypick Games. Ta ostatnia kilka dni temu złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. O przeprowadzce mówi też szereg innych przedsiębiorstw, ale gros z nich ma obecnie zbyt niską kapitalizację, aby plany te mogły zostać zrealizowane.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA