Technologie i IT

Udany debiut R22

Podczas pierwszej sesji kurs akcji technologicznej spółki rośnie o ponad 10 proc. Jak będzie sobie radził w przyszłym roku?
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Inwestorzy, którzy objęli akcje spółki R22 w ofercie publicznej, mają powody do zadowolenia. Pierwsza sesja przebiega pod dyktando kupujących. Na otwarciu sesji kurs PDA zanotował lekkie, niespełna 2-proc. wzrosty, ale potem zaczął iść mocniej w górę.

Około godz. 10 prawa do akcji drożeją o ponad 7 proc., a akcje o ponad 10 proc. R22 jest 481. spółką notowaną na głównym rynku oraz 14. debiutem na tym rynku w 2017 r. Razem z drugim dzisiejszym debiutantem – czyli spółką Hollywood – w całym 2017 r. na GPW weszło 15 nowych firm.

Wartość całej oferty publicznej R22 wyniosła ponad 91 mln zł, w tym z emisji nowych akcji spółka pozyskała ponad 61 mln zł.

Pieniądze zamierza wykorzystać m.in. na przejęcia. O jednym z nich poinformowała wczoraj. Poprzez spółkę zależną ze swojego segmentu hostingowego, podpisała umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem 18-letniej marki Kei.pl. Wartość transakcji to ok. 22 mln zł. Grupa R22 podkreśla, że po przejęciu Kei.pl powiększy swój udział w rynku i umocni się w gronie liderów polskiej branży hostingowej. Kei.pl wypracowała przychody za ostatni zamknięty rok obrotowy 2016 na poziomie ponad 8 mln zł, ma ok. 14 tys. klientów oraz ponad 18 tys. obsługiwanych domen.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły