Technologie

GPW. W przyszłym roku szykuje się kilka przeprowadzek

XTPL, Bloober Team, Cherrypick Games czy Brand24 to tylko przykłady spółek, które żegnają się z NewConnect.
Foto: materiały prasowe

Kapitalizacja małej giełdy wynosi obecnie 7,4 mld zł. Jeśli swoje notowania na NewConnect przeniosą wszystkie spółki, które to już zapowiedziały, rynek ten skurczy się o ponad 1 mld zł. Najwięcej w tym zestawieniu „waży" XTPL, który czeka już tylko na zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Na niewiele mniej wyceniane jest IAI – ono również zniknie z parkietu, choć z innego powodu: zostało przejęte przez grupę MCI.

Debiutanci pod lupą

Z naszych wyliczeń wynika, że zdecydowana większość spółek, które przeniosły swoje notowania na GPW, od tego czasu potaniała, ale są też wyjątki, jak 11 bit studios, Selvita czy Mabion.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.