REKLAMA
REKLAMA

Technologie

T-Mobile na łączach

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska, poinformował we wtorek, że kierowana przez niego firma ma pierwszego klienta światłowodowego dostępu do internetu. Została nim Dr Clown Foundation. To oznacza, że kolejny duży operator w kraju rozpoczyna powoli sprzedaż usługi dostępu w technologii stacjonarnej. Maierhofer zapewnił, że fundacja korzysta z komercyjnej oferty T-Mobile.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

Według niego szczegółami konwergentnej oferty operator ma się podzielić na początku 2019 r.

Aby móc włączyć do oferty światłowód, T-Mobile podpisał umowę o dostępie do infrastruktury Orange Polska. Za sam fakt podpisania jej zapłacić miał 275 mln zł w dwóch ratach. – W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i z naszego punktu widzenia zapłaciliśmy już całą kwotę – powiedział Andreas Maierhofer.

T-Mobile będzie też uiszczał na rzecz Orange opłatę za każdego podłączonego abonenta. Jak przyznał Maierhofer, T-Mobile będzie też korzystać z usług serwisowych spółki zależnej Orange – TP Teltechu.

Orange nie jest ostatnim podmiotem, z którym T-Mobile współpracuje, by osiągnąć ogólnopolski zasięg oferty konwergentnej. T-Mobile zamierza korzystać z infrastruktury budowanej przez firmę Nexera przy udziale środków unijnych zgromadzonych w programie operacyjnym „Polska cyfrowa". To wiadomo od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje, że T-Mobile szybciej zacznie korzystać z sieci grupy Inea. Prezes T-Mobile powiedział, że uzgodnienia zostały już poczynione i podpisania umowy spodziewa się w styczniu. – Rozmawiamy jeszcze z dwoma–trzema mniejszymi operatorami – dodał.

Podtrzymał zainteresowanie zakupem telewizji kablowej, ale zapewnił, że nie na tej kwestii koncentruje się dziś firma. – Myślę, że w przyszłym roku czy kolejnym dojdzie do konsolidacji operatorów kablowych – mówił, odnosząc się do planów przejęciu Multimediów Polska przez Vectrę.

Według Maierhofera celem T-Mobile jest, aby w całym 2019 r. EBITDA firmy rosła. Ocenił, że rynek będzie się zachowywał „racjonalnie" w obliczu nadchodzących inwestycji w sieć 5G.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA