REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL: Debiut na głównym rynku w kilka miesięcy

Wrześniowy debiutant, rozwijający technologię ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów, zamierza przenieść notowania na rynek główny. Kolejne plany zakładają wprowadzenie akcji również na frankfurcki Open Market, funkcjonujący przy Deutsche Boerse.

Prezes Filip Granek liczy, że zmiana rynku notowań zwiększy zainteresowanie spółką inwestorów instytucjonalnych.

Foto: Archiwum

– GPW oznacza dla nas uzyskanie jednolitego paszportu europejskiego, ułatwiającego debiut na zagranicznych giełdach jak i zdobywanie tam kapitału. Open Market to dynamiczny rynek dla małych i średnich podmiotów, obserwowany przez liczących się niemieckich inwestorów, a zarazem nieobjęty restrykcyjnymi regulacjami – komentuje prezes Filip Granek.

– Zmiana rynku notowań umożliwi inwestycję w naszą spółkę podmiotom instytucjonalnym, zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Będą one mogły m.in. obejmować nowe akcje, gdybyśmy w przyszłości zdecydowali się na emisję – tłumaczy Maciej Adamczyk, członek zarządu. Niemniej przy okazji przejścia na rynek główny XTPL nie planuje emisji. – Kapitał, który uzyskaliśmy przy okazji wejścia na NewConnect, wystarczy nam na kilka kolejnych kwartałów – twierdzi Adamczyk. Jego zdaniem zmiana rynku notowań nastąpi w I połowie przyszłego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA