Technologie

Debiut Airway Medix coraz bliżej

Zarząd GPW zdecydował o wprowadzeniu do obrotu na NewConnect walorów biotechnologicznej spółki, której głównym akcjonariuszem jest fundusz Adiuvo.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Giełda wprowadzi do obrotu na alternatywnym rynku 6 mln akcji Airway Medix serii B o wartości nominalnej 1 zł każda. Za kilka dni zarząd GPW powinien wyznaczyć pierwszy dzień notowania na NewConnect akcji Airway Medix. Z informacji „Parkietu" wynika że debiut planowany jest na 17 grudnia.

Airway Medix niedawno pozyskał z emisji prywatnej 6 mln zł. Oznacza to, że najprawdopodobniej jego kapitalizacja na otwarciu w pierwszym dniu notowań wyniesie około 50 mln zł.

Spółka opracowała zestaw do czyszczenia dotchawiczej rurki intubacyjnej (CSS), który pomaga uniknąć odrespiratorowego zapalenia płuc pacjentom leżącym na intensywnej opiece medycznej. Firma pracuje nad kolejnymi czterema urządzeniami z zakresu anestezjologii, intensywnej terapii i monitorowania pacjenta. Głównym akcjonariuszem Airway Medix jest Adiuvo, holding posiadający pakiety kontrolne w 11 spółkach biotechnologicznych. Jego głównym udziałowcem jest Marek Orłowski, twórca Nepentesa, farmaceutycznej spółki notowanej w latach 2007-2010 na GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.