REKLAMA
REKLAMA

Technologie

PlayWay planuje ponad 30 premier

Giełdowe studio ma ambitne plany na nadchodzący rok. Czy wśród przyszłych gier znajdzie się globalny hit?

Krzysztof Kostowski jest prezesem PlayWaya, którego kapitalizacja sięga 1 mld zł.

Foto: materiały prasowe

W czwartek indeksy na warszawskiej giełdzie spadały. Pod kreską były też notowania zdecydowanej większości producentów gier. Rodzynkiem w tym zestawieniu był PlayWay, którego akcje po południu lekko drożały. Podał informacje o sprzedaży gier „House Flipper" i „Thief Simulator". Wyglądają one optymistycznie. Poinformował też, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z jego grupy kapitałowej przekracza 3,2 mln.

Premiery pod lupą

Zainteresowanie „House Flipperem" zaskoczyło samych twórców, szybko rekompensując nieudaną premierę horroru „Agony". Również „Thief Simulator" był miłą niespodzianką: zadebiutował na platformie Steam 9 listopada i w pierwszej dobie sprzedaży zwrócił wszystkie koszty produkcji oraz marketingu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA