Technologie i IT

PlayWay planuje ponad 30 premier

Giełdowe studio ma ambitne plany na nadchodzący rok. Czy wśród przyszłych gier znajdzie się globalny hit?

Krzysztof Kostowski jest prezesem PlayWaya, którego kapitalizacja sięga 1 mld zł.

Foto: materiały prasowe

W czwartek indeksy na warszawskiej giełdzie spadały. Pod kreską były też notowania zdecydowanej większości producentów gier. Rodzynkiem w tym zestawieniu był PlayWay, którego akcje po południu lekko drożały. Podał informacje o sprzedaży gier „House Flipper" i „Thief Simulator". Wyglądają one optymistycznie. Poinformował też, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z jego grupy kapitałowej przekracza 3,2 mln.

Premiery pod lupą

Zainteresowanie „House Flipperem" zaskoczyło samych twórców, szybko rekompensując nieudaną premierę horroru „Agony". Również „Thief Simulator" był miłą niespodzianką: zadebiutował na platformie Steam 9 listopada i w pierwszej dobie sprzedaży zwrócił wszystkie koszty produkcji oraz marketingu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz