REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gorące dyskusje wokół gier

Zakończyły się konsultacje dotyczące ustawy o finansowym wspieraniu
produkcji kulturowych. Część uwag organizacji branżowych i studiów została uwzględniona.
Foto: Adobestock

Produkcja gier wideo jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Rząd chce dodatkowo wesprzeć twórców, czemu służą programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (właśnie ruszyła trzecia edycja), jak również – budząca dużo kontrowersji – ustawa o wsparciu dla produkcji kulturowych. Giełdowe spółki na jej temat wypowiadają się ostrożnie: założeń nie krytykują, ale nie deklarują, czy będą sięgać po takie dofinansowanie.

Kryteria w rozporządzeniu

Zaproszenie do udziału w konsultacjach dotyczących nowej ustawy skierowano do 66 podmiotów. Konsultacje już się zakończyły.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA